Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.

Go down 
+4
Drle
mladenbp
Rale KG
vlada nish
8 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АуторПорука
Rale KG
Moderator
Moderator
Rale KG


Број порука : 543
Join date : 20.02.2010
Age : 62
Локација : Kragujevac

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeMon May 03, 2010 10:36 am

Pa dobro sad.
Ja sam mislio da smo prijatelji, tako da ne moras da mi persiras Smile
Slazem se sa tobom, mada se meni vise svidja ovakav stav.

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Normal9068851


Ova zenka na tvojoj slici kako je stala, nekako mi je malo vislja na nogama.
Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeMon May 03, 2010 10:46 am

Ne znam čini mi se da je to više stav za mužjaka dok ženke bi trebalo da budu sa malo spuštenijim grudima, uostalom stvar ukusa, a što se tiče persiranja, rekoh možda se još neko upeca pa kaže nešto Wink .
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeMon May 03, 2010 11:06 am

Ajde golubari- sljukari dajte vase komentare, golubari su obavezno ljudi koji se puno hvale kad se sastave sa drugim golubarima a ovde na forumu su se skupili i ne javljaju sakrilli se ko misevi u rupe, pozdrav
Назад на врх Go down
Rale KG
Moderator
Moderator
Rale KG


Број порука : 543
Join date : 20.02.2010
Age : 62
Локација : Kragujevac

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeMon May 03, 2010 11:56 am

Drle.
Pa sta ti ovo govori?
Dobri golubari kao sto smo Vlada i ja i koji pisu i imaju sta da pisu su tu. Ostali ocigledno nesmeju da se javljaju.
Ajde da pokusam malo da ih izprovociram Wink
Kuc, kuc, kuc.... alo.... ima li koga???
lol! lol! lol!
Назад на врх Go down
Pedja PG
Pocetnik
Pocetnik
Pedja PG


Број порука : 14
Join date : 01.05.2010
Age : 46
Локација : Podgorica

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeMon May 03, 2010 3:27 pm

i ja sam za to da je zenka niza na nogama u odnosu na muzjaka! Nisam bio tu pa me zato nema ispravicu se u svakom pogledu, stizu slike malo su losijeg kvaliteta zato sto sam postojece koje posedujem slikao aparatom pa su izgubile na ostrini. Ali cu se potruditi da brzih dana posetim drugare i da dobijete vrhunske fotografije po mom misljenju golubova za cistu 10.Pozdrav!
Назад на врх Go down
Rale KG
Moderator
Moderator
Rale KG


Број порука : 543
Join date : 20.02.2010
Age : 62
Локација : Kragujevac

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeMon May 03, 2010 3:34 pm

Evo nama naseg Pedje!

Pa gde si Pedja prijatelju moj. Ja se prosto uplasih za tebe. Ajde malo da radimo, postavljaj te slike tvojih shampiona sto pre.

Veliki pozdrav za Podgoricu iz Kragujevca lol! lol! lol!

P.S. Mozes da poneses golubove sada kad dolazis za Kragujevac pa da ih uslikamo Smile Very Happy Laughing
Назад на врх Go down
Pedja PG
Pocetnik
Pocetnik
Pedja PG


Број порука : 14
Join date : 01.05.2010
Age : 46
Локација : Podgorica

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeMon May 03, 2010 3:47 pm

rale imam problem sa postavjanjem slika kako da ih postavljam a da ne idu u sirinu nego jedna ispod druge ?
Назад на врх Go down
Rale KG
Moderator
Moderator
Rale KG


Број порука : 543
Join date : 20.02.2010
Age : 62
Локација : Kragujevac

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeMon May 03, 2010 4:01 pm

Pedja ovako.
Vidim iz tvog pitanja da znas da postavljas slike. Samo kada postavis sliku napravi razmak tako sto ceo folder spustis jedan red ispod a to radis na sledeci nacin. Ovu belu crticu sto treperi kada pises stavis na pocetak foldera slike a onda pritisnes enter i ceo folder slike se spusti za red nize. Tako za svaku narednu sliku. Probaj.
Назад на врх Go down
Pedja PG
Pocetnik
Pocetnik
Pedja PG


Број порука : 14
Join date : 01.05.2010
Age : 46
Локација : Podgorica

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeMon May 03, 2010 11:46 pm

[quote="Pedja PG"][quote="Pedja PG"]Ovo su golubovi iz matice Arsic Bozidara iz Leskovca ( i on je na slici) koje sam slikao 2001.
NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0842s


NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0846u


NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0840q


NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0845jpgnova1


NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0841g1
Назад на врх Go down
Pedja PG
Pocetnik
Pocetnik
Pedja PG


Број порука : 14
Join date : 01.05.2010
Age : 46
Локација : Podgorica

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeTue May 04, 2010 12:12 am

Ovo sad su moji golubovi , inace dobijeni od Arsica iz Leskovca 2001 godine.


NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0836j


NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0837x


NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0838nv
Назад на врх Go down
Pedja PG
Pocetnik
Pocetnik
Pedja PG


Број порука : 14
Join date : 01.05.2010
Age : 46
Локација : Podgorica

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeTue May 04, 2010 1:08 am

Ovo su golubovi kod mene i mog brata u Podgorici 2001.


NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0828u


NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0829


NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0830u


NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0827


NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0833f


A ovo su golubovi kod mog druga Danila Nikolica iz Kraljeva koji takodje drzi Niske ali vise preferira Niski standard . On je neke primerke doneo sa Kosova a ostalo koje nam je bilo potrebno za dalji rad zajedno smo nabavljali od golubara iz Medosevca, Medjurova i Nisa. Kad sam bio prinudjen da maknem golubove 2002 gugutane i tikire sam odneo kod njega.


NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0685p


NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0691r


NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0706l


NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0707e
Назад на врх Go down
Pedja PG
Pocetnik
Pocetnik
Pedja PG


Број порука : 14
Join date : 01.05.2010
Age : 46
Локација : Podgorica

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeTue May 04, 2010 1:19 am

Tokom godina stekao sam utisak da osim belih Niskih visokoletaca najredji su gugutani i tekiri ali u formi gore prikazanih arapa i bakaraca ,tako da se trudim da kroz selekciju golubova koje posedujemo Ja i Danilo KV dodjemo do primeraka koji ce da zadovolje i izgled i let. Ako neko ima imformaciju da neko poseduje ovo sto ja zelim voleo bi da se javi. Veliki pozdrav!
Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeTue May 04, 2010 8:27 am

Znači Pedja iz mog kraja si nabavljao golubove, pošto sam ja iz Medoševca a keva mi je iz D. Međurova, od koga si nabavljao golubove, ove gugutane što ovde pokazuješ više odgovaraju niškom standardu i za niške visokoletače preskočio si Niš i otišao u Leskovac Mad , mislim stvarno Very Happy Very Happy

Ima ovde dobrih golubova ali i dosta njih je u nekoj među rasi, ili su između niških visokoletača i kratkokljunih ili nvl-a i standarda oli kratkokljunih i standarda .

To je veliki problem kod nas , sve se radi stihijski, što se tiče gugutana i tekira kod niških visokoletača , prijatelj mi je rekao da ih ima u nekom selu kod Zaječara ili Bora nisam baš siguran u dobrom kvalitetu i ne izmeležene imaš žute tekire, dok ima nekoliko lepih mastiljavih gugutana kod mog prijatelja u Niškoj Banji.


Pozdrav
Назад на врх Go down
Rale KG
Moderator
Moderator
Rale KG


Број порука : 543
Join date : 20.02.2010
Age : 62
Локација : Kragujevac

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeTue May 04, 2010 10:55 am

Pedja.
Kao prvo, ako si video greska je ispravljena. Oni postovi (duplirani) su obrisani i sada pisemo o Niskim visokoletacima samo ovde.
Golubovi su ti lepi, na svoj nacin ali se slazem sa Vladom ima tu ukrsteno vise rasa Niskih.
Vlado meni se svidjaju ovi tekiri bakarasti i mislim da su oni najblizi standardu Niskih visokoletaca.
Pestanka je lepa ali je nesto izmedju Niskog standarda i Niskog visokoletaca ali mislim da je dobra za dalji rad.

I jos nesto. Na forumu nam se pridruzio i Toma Vranjanac i nadam se da ce da nam prenese kako se golubari u dijaspori.

Veliki pozdrav iz Kragujevca, svima. lol!
Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeWed May 05, 2010 8:30 am

Pedja PG ::
Ovo sad su moji golubovi , inace dobijeni od Arsica iz Leskovca 2001 godine.


NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0836j


NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0837x


NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0838nv

Rajko ovi golubovi su pravi nvl ovo sve ostalo bar sto vidim na slikama vise vuku na niski standard.
Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeWed May 05, 2010 8:33 am

[quote="Pedja PG"][quote="Pedja PG"]
Pedja PG ::
Ovo su golubovi iz matice Arsic Bozidara iz Leskovca ( i on je na slici) koje sam slikao 2001.
NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0842s




NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0845jpgnova1


NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Dsc0841g1

S tim sto ovog prvog arapa ne mogu najbolje da ocenim ali svidja mi se ovakav kalup bez obzira kojoj rasi pripada.
Назад на врх Go down
Rale KG
Moderator
Moderator
Rale KG


Број порука : 543
Join date : 20.02.2010
Age : 62
Локација : Kragujevac

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeWed May 05, 2010 8:53 am

Ovi arapi na prvoj slici su dobri.
Sto se mene tice kod Niskih visokoletaca vise volim duz golubove, eventualno spicaste.
Belobradi nisu po mom ukusu ali o ukusima netreba diskutovati.
Samo ti kazem sta se meni svidja Very Happy
Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeWed May 05, 2010 9:25 am

Tačno tako ali žabasti belošpicasti su najveći izazov kod niških golubova bez obzira na boju i uvek su se cenili više od jednobojnih, uvek kad odeš kod niških golubara prvi ti pokažu žabaste pa tek onda ove ostale, jer ako si uspeo da izvedeš žabastog bez fleka u repu , na glavi, belih perja oko nogu, pravilne žabe i bistrih očiju ti si onda BAJA. Laughing Laughing Laughing
Назад на врх Go down
Rale KG
Moderator
Moderator
Rale KG


Број порука : 543
Join date : 20.02.2010
Age : 62
Локација : Kragujevac

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeWed May 05, 2010 10:33 am

Pa ja cuvam golubove a ne zabe Very Happy
Uvek cu da uzmem te sto manje cene. Kazem ti stvar ukusa cheers
Назад на врх Go down
Pedja PG
Pocetnik
Pocetnik
Pedja PG


Број порука : 14
Join date : 01.05.2010
Age : 46
Локација : Podgorica

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeWed May 05, 2010 10:39 am

S obzirom kako su se izdelili Niski visokoletaci upravu si da plavi najvise podpadaju pod Standard Niskog visok.. A za arape i bakarce Ja nemam nikakve zamerke .
Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeWed May 05, 2010 10:41 am

Što bi onda rekli Hrvati ja se ispričavam, od sada ih zovem belobradi, da se ne bi i ostali ljudi bunili. Mad Idea What a Face


Pozdrav
Назад на врх Go down
Pedja PG
Pocetnik
Pocetnik
Pedja PG


Број порука : 14
Join date : 01.05.2010
Age : 46
Локација : Podgorica

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeWed May 05, 2010 10:50 am

Zdravo momci! Vlado ne mogu da se setim imena golubara iz Medosevca , pitacu ortaka iz KV pa cu da objavim.
Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeWed May 05, 2010 10:55 am

Peđa oni su se davnih dana izdelili samo ljudi su neobavešteni, tvrdoglavi , zadrti, ne posećuju izložbe i ne znaju \"STANDARD\" , ako im kažeš da to nije u rasi onda se ljute i kažu kako prave nešto svoje i td , što naravno nije tačno već hoće da uteraju k......c onome ko ne poznaje i da ih što skuplje prodaju, standard je najmlađa rasa zvanično ali i ona dugo postoji samo nije bila zvanično priznata, kad moram da kažem ovako možda zvuči i grubo, nepismeni ih dele na starinske (nvl) , zatim na muvane ( niški kratkokljuni) i na kraju na novokomponovane ili ti dugačke ( niški standard letač), njihovim jezikom to se sada traži i za njih se uzimaju dobre pare i tako niški kratkokljuni je najviše ugrožen i jednostavno će nestati jer bukvalno se pretapa u niškog standard letača.

Ljudi koji su iz Medoševaca držali gugutane koje ti imaš na slikama su Daka, Miki ili Papi, Zoran Paja, Tuki, Bucika i pokojni Jonki.
Назад на врх Go down
Pedja PG
Pocetnik
Pocetnik
Pedja PG


Број порука : 14
Join date : 01.05.2010
Age : 46
Локација : Podgorica

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeWed May 05, 2010 11:08 am

BRAVO! Kod Dake i Tukija sam uzimao golubove. A sad bas gledam po brojevima alki jer sam to pisao u svesku nose alke Mitic Miodraga.
Назад на врх Go down
Pedja PG
Pocetnik
Pocetnik
Pedja PG


Број порука : 14
Join date : 01.05.2010
Age : 46
Локација : Podgorica

NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitimeWed May 05, 2010 11:16 am

Jos kao klinac na Kosovu gde sam ziveo ti kratkokljuni su najvise bili na ceni dok smo mi klinci zbof finansija se zadovoljavali sa gugutanima ( sad mi je drago zbog toga). Ali su ti gugutani leteli malte ne kao Srpski a toga vise nema , to mi je najzalije. Zbog toga mi je i stalo da nadjem neku od tih starih linija koje hoce da lete.
Назад на врх Go down
Sponsored content





NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.   NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!. - Page 2 Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
NIŠKI VISOKOLETAČ!!!!.
Назад на врх 
Страна 2 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» NIŠKI BELOREPI VISOKOLETAČ!!!!...
» SRPSKI VISOKOLETAC!!!.....
» Niški standard letač

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: GOLUBOVI-
Скочи на: