Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................

Go down 
+11
vlada nish
twins
vanja
Vladan
БАНЕ
Timbrado
kumca
IGOR 72
tefik1
Steva
Drle
15 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АуторПорука
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 10, 2009 2:50 am

Drle, ovo mi je prvo takmicenje. Timbradore drzim vec 4 godine i sve 4 godine radio sam na sopstvenoj liniji. Do pre 2 godine nisam bio nigde uclanjen niti sam imao svoje alkice, jer me to nije toliko interesovalo. U zadnjih par godina poceo sam intenzivno raditi sa pticama, tako da sam odlucio da se uclanim u neki Verein i imam svoje alkice. Clan sam u DKB-u sa brojem 06-02-17. Ne ocekujem nista posebno na takmicenju, vec me interesuje samo koliko sam uspeo u radu sa njima. Sve ture Timbradora su mi poznate, a ovo sto sam ja ovih godina pario i kreirao pesmu, pokazace se na takmicenju. Cilj mi je ucestvovati i pokupiti jos neko znanje o njima, ima sigurno jos nesto sto ja neznam!

Ovo vazi i za Stevu:

Postavicu uskoro clipove mojih Timbradora, dok provalim kako to ide, a ako je neko mnogo zainteresovan neka mi posalje email ili broj Mobilnog.

Pozdrav!
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 10, 2009 3:21 am

Timbrado znaci ove godine ides na takmicenje da osetis kakav je vazduh sto bi svabe rekle i da steknes neko iskustvo koje do sada nisi imao, pa dobro i to se mora da vidis gde stojis i sta si uradio.A za postavljanja klipa moras da budes na nekom serveru registrovan (Yutibe) postavis klip i dobijes link od klipa koji postavljas ovde na forumu, pozdrav Drle
Назад на врх Go down
БАНЕ
Zasluzni clan
Zasluzni clan
БАНЕ


Број порука : 200
Join date : 14.10.2009
Age : 43
Локација : Moskva-Loznica

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 10, 2009 7:57 am

pozz timbrado!
ja sam jednom kupio par 'timbradosa' od akana iz zemuna ali kad sam dosao kuci primetio sam da je zenka slepa pa sam vratio....a i pesma mi je bila cudna i pevali su zvona,oblik mi je bio sumnjiv,bili su mali,sitni....
pogledam malo literaturu i sve mi lice na spanske minijaturne...to su i bili...
tako ti je to kad nisi siguran sta kupujes i kad se sreces sa novim nepoznatim,kako kazu macka u dzaku...
Назад на врх Go down
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 10, 2009 9:22 am

Bane, za svaku pticu koju kupujes, moras je dobro pregledati i oceniti. Ljudi svasta nude i obecavaju, a malo je njih koji su stvarno realni i iskreni, bilo to u ceni ili u ostalim stvarima. Za kanarince pesme prvobitno moras znati njihovu pesmu i ture. Ako to neznas, moze te svako ubediti da je to Timbrado, Malino ili drugo. A sto se tice pesme Timbradora, njegova pesma i jeste kao zvono. Ima ga u tri verzije. Classico, Floreo i Discontinou. Ovde mozes cuti sve tri verzije: www.birds.gr

P.S Otvori dobro oci kad kupujes ptice!!!

Pozzzzzz

Perica
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Vladan
Pocetnik
Pocetnik
Vladan


Број порука : 135
Join date : 12.09.2009
Age : 59
Локација : MILOSEVAC-Srbija

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 10, 2009 9:55 am

Назад на врх Go down
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 10, 2009 11:34 am

Pa videcemo Drle koliko sam napredovao, a i sreca je u pitanju. Sve zavisi kada cu doci na red, u kakvoj cu formi biti ptice, kako cu ptice odreagovati na put do Salzuflena, kako ce se Sudija postupati itd. Ima tu i dosta namestanja. Ove god JA sampion, druge god TI i tako. Sta znam videcu. 3. i 4.12.2009 sam na Klubskom takmicenju, 5.12. na Landesmeisterschaft, a 8.-10.01.2010 na Deutsche Meisterschaft. Valjda ce na jednom od ova tri biti nekog slavlja.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 10, 2009 12:08 pm

Timbrado kad ides na ta takmicenja nemoj da zaboravis da iza tebe imas celu cigan malu(forun)pa napravi neke slike da bi i mi stekli dojam kako su ta takmicenja proteklai sta je sve od ptica bilo.Ako uradis üar slika i postavis bicemo ti svi zahvalni, pozdrav Drle
Назад на врх Go down
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 10, 2009 12:17 pm

U svakom slucaju, Obecavam lol!
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
kumca
Pocetnik
Pocetnik
kumca


Број порука : 27
Join date : 12.10.2009
Age : 46
Локација : leskovac

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 10, 2009 1:45 pm

Pozdrav za tebe Timbrado,i mala replika-slavujari su kanarinci koji se ne uce od profesora kao ostali kanarinci sa genetskom pesmom oni se uce sa CD ili magnetofona gde je najbolja frekvencija,i kod njih je sve u traci citava magija je u traci Ljubisa iz nisa covek koga svi koji se bave ozbiljno slavujarima znaju jer on pravi trake za slavujare a to je proces usporavanja i modifikovanja tura i za to treba i tehnologija i znanje e on naplacuje 30 eura za jednu turu ,dok sam bio laik meni je to bilo bolesno kad sam cuo ali sad znam zasto je to tako,a pesma slavujara nije pesma slavuja iz prirode ali jeste slicna.I to ti niko nece pokloniti a to da skines sa interneta haha !!!Ajde skini mi takmicarsku traku slavujara i pokloni je meni kad si tako darezljiv .Siguran sam da znas oko timbrado kanarince dosta toga kao sto ja neznam o njima nista,ali nemoj vise pricati o slavujarima molim te. Basketball
Назад на врх Go down
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 10, 2009 2:08 pm

Kumca, nisam tvrdio da se razumem u pesmu slavujara, ali mi samo jedna stvar nije jasna. Kazes da taj Ljubisa koristi CD za ucenje slavujara. Kakvo on onda potomstvo ima ako stalno uci preko CD-a? Nemoj pogresno da me shvatis, ali da su moji roditelji crni, ja ne bih bio beo!!! Ako genetski ima u sebi pesmu slavujara onda ce i pevati kao slavujar, a ne kao obican kanarinac. Moze se raditi na tome da neke odredjene ture bolje savladaju, ali i za to ne treba CD, barem ja tako mislim. Sve je stvar u toku dugogodisnjeg rada, sta pariti sa cim da bi dobili bolji kvalitet pesme. Nerazumem koja je to materija rada, kao sto kazes, za mene tu nema nikakve logike.

Voleo bi da mi malo opises sta su slavujari, sta se konkretno radi, mozda ce mi onda sve biti jasno.

A za one kojima su potrebne pojedinacne ture slavujara i njegova cela pesma moze naci na www.slavujar.com

Kumca, samo sam rekao svoje misljenje i naveo neke primerke, a nisam nameravao da te uvredim, jer to ne zelim. Ovde sam da se druzim sa Ljudima koji se bave istim Hobijem kao i Ja i podelim svoje znanje sa njima, a isto tako ocekujem i od njih.

Prijatno Vece! lol!
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
IGOR 72
Urednik
Urednik
IGOR 72


Број порука : 399
Join date : 07.10.2009
Age : 51
Локација : Skoplje-Makedonija

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 10, 2009 2:36 pm

Timbrado ::
Pa videcemo Drle koliko sam napredovao, a i sreca je u pitanju. Sve zavisi kada cu doci na red, u kakvoj cu formi biti ptice, kako cu ptice odreagovati na put do Salzuflena, kako ce se Sudija postupati itd. Ima tu i dosta namestanja. Ove god JA sampion, druge god TI i tako. Sta znam videcu. 3. i 4.12.2009 sam na Klubskom takmicenju, 5.12. na Landesmeisterschaft, a 8.-10.01.2010 na Deutsche Meisterschaft. Valjda ce na jednom od ova tri biti nekog slavlja.
puno srece u takmicenju cheers
Назад на врх Go down
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 10, 2009 2:43 pm

Hvala Igore!
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
kumca
Pocetnik
Pocetnik
kumca


Број порука : 27
Join date : 12.10.2009
Age : 46
Локација : leskovac

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeWed Nov 11, 2009 6:34 am

Ma u redi je Timbrado,druze tu smo da diskutujemo i da se raspravljamo.Slavujari nisu priznata rasa nigde sem u srbiji gde se odrzavaju takmicenja a nisu priznata zato sto genetski ne nose pesmu nego svaka se ptica mora nauciti pesmi.Znaci ona genetski ne dobija nikakvu pesmu kao sto recimo malino kanarinac ili timrado,koji genetski dobro pevaju a ucenjem jos bolje.Slavujar ti prijatelju bez ucenja vredi kolko i vrabac.Takva je rasa jebiga zato ti ja i kazem da se dosta razlikuje od ostalih kanarinaca pesme koji genetski nasledjuju pesmu.A cilj ukrstanja dobre krvi slavujara je da se dobije slavujar koji ce usvojiti sto vise tura sa trake a ne da genetski prenosi pesmu a mozda ce i to moci u buducnosti ko zna. Basketball
Назад на врх Go down
kumca
Pocetnik
Pocetnik
kumca


Број порука : 27
Join date : 12.10.2009
Age : 46
Локација : leskovac

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeWed Nov 11, 2009 6:40 am

A ta adresa gde ima pesma slavujara,to su ti nazivi tura onako kako treba da zvuce ali nemozes tim trenirati pticu Timbrado.Pozdrav za tebe iz leskovca otprilike mesta gde je stvorena rasa tacnije u Vlasotincu nadomak leskovca albino
Назад на врх Go down
IGOR 72
Urednik
Urednik
IGOR 72


Број порука : 399
Join date : 07.10.2009
Age : 51
Локација : Skoplje-Makedonija

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeWed Nov 11, 2009 8:26 am

Kumca odrzavaju se takmicenja i kod nas u Makedoniji u pesmi slavujara
Назад на врх Go down
kumca
Pocetnik
Pocetnik
kumca


Број порука : 27
Join date : 12.10.2009
Age : 46
Локација : leskovac

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeWed Nov 11, 2009 9:10 am

IGOR 72 ::
Kumca odrzavaju se takmicenja i kod nas u Makedoniji u pesmi slavujara
Drago mi je zbog toga Igore,nisam znao za takmicenja ali sam cuo da dosta radite na slavujarima i da postoje kvalitetne ptice i kod vas! Sad u subotu je takmicenje u Krusevcu, i to je najvece takmicenje posveceno slavujarima kod nas, bice elita slavujarskog odgoja pa pozivam i sve ljubitelje tih kanarinaca da dodju!! cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
IGOR 72
Urednik
Urednik
IGOR 72


Број порука : 399
Join date : 07.10.2009
Age : 51
Локација : Skoplje-Makedonija

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeWed Nov 11, 2009 9:34 am

kumca ::
IGOR 72 ::
Kumca odrzavaju se takmicenja i kod nas u Makedoniji u pesmi slavujara
Drago mi je zbog toga Igore,nisam znao za takmicenja ali sam cuo da dosta radite na slavujarima i da postoje kvalitetne ptice i kod vas! Sad u subotu je takmicenje u Krusevcu, i to je najvece takmicenje posveceno slavujarima kod nas, bice elita slavujarskog odgoja pa pozivam i sve ljubitelje tih kanarinaca da dodju!! cheers cheers cheers
ne moze se reci "NE" za to da su dosta kvalitetnih ptica(slavujara)doneti upravo iz Srbije ali brale ima i kod nas ljudi koji imaju odlicna jata slavujara,i svake godine odrzava se i takmicene sudije dolazi iz Srbije.Pozdrav do tebe Kumco
Назад на врх Go down
vanja
Pocetnik
Pocetnik
vanja


Број порука : 8
Join date : 29.11.2009
Age : 54
Локација : Skopje, Makedonija

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeTue Dec 01, 2009 4:05 pm

dobar sajt
Назад на врх Go down
twins
Pocetnik
Pocetnik
twins


Број порука : 14
Join date : 20.01.2010
Age : 59
Локација : Beograd-Srbija

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 20, 2010 11:53 pm

Kanarinac srpski pevac- slavujar ne peva izvornu pesmu slavuja.on peva najlepse delove slavujeve pesme prilagodjene sebi tj. malo usporene. isto tako u njegovoj pesmi ima i najlepsih delova pesme drugih ptica.kos, seva, vuga, drozd, senica itd itd. pesma nije nasledna medjutim kanarinci ove rase vrlo lako uce tu pesmu. to su brojni odgajivaci postigli dugogodisnjim radom i selekcijom. rekoh ove rase, koja mada nije priznata u svetu(u srbiji jeste) postoji na ovim nasim prostorima vec dugi niz godina.neki ih zovu i kanarinci sa "nametnutom pesmom". u svakom slucaju nisu retki primerci koji pevaju 30 i vise tura ma koliko to ljudima koji nisu poznavaoci ovih ptica zvucalo -u najmanju ruku- neverovatno.vec desetak godina se organizuju takmicenja na kojim se mogu cuti odlicni primerci.
Назад на врх Go down
twins
Pocetnik
Pocetnik
twins


Број порука : 14
Join date : 20.01.2010
Age : 59
Локација : Beograd-Srbija

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 20, 2010 11:55 pm

Još polovinom XX veka u Srbiji postoje odgajivači kanarinaca pesme poznatih pod nazivom "Slavujari".

Kanarinac Srpski pevač - Slavujar nastao je na prostoru cele Srbije. Ove ptice bogate su velikim brojem melodija koje uglavnom potiču od pesme slavuja. Kroz decenije rada, kako na selekciji same ptice i odabiranju najelitnijih primeraka odgajivači su radili i na odabiranju i prilagođavanju melodija iz pesme slavuja prihvatljivih za kanarince slavujare. Zato danas imamo Slavujara koji peva veliki broj tura (a ekstremni primerci i preko 30 tura-melodija).

Da bi se što kvalitetnije i brže radilo na stvaranju ove nove rase osnovana je Sekcija kanarinaca pesme "Srpski pevać - Slavujar" pri Savezu organizacija za zaštitu i odgoj ptica Jugoslavije, danas Srpska ornitološka federacija SOF, 24.06.2000. godine u Kruševcu. Danas imamo radni standard za ovu rasu u stvaranju koji propisuje kako određene fonotipske osobine tako i samu pesmu ovih ptica. "Srpski pevač - Slavujar" javlja se u više varijeteta i to: beli, žuti, plavi, zeleni i kombinacijama žuto-zeleni, belo-plavi i izabel varijetetu (žuto-izabel i belo-izabel). Mogu biti sa ili bez kape veličine od 14 do 16 cm.

Pesma Slavujara podeljena je u 2 dela: obavezni i slobodni deo. U obaveznom delu nalaze se 26 tura (melodija), i koje potiču od pesme slavuja podeljenih u 4 kategorija (teške, poluteške, srednje i lake). Slobodnim turama pripadaju ostale melodije slavujeve pesme koje nisu u obaveznom delu kao i ture drugih ptica pevačica, prvenstveno ture ševe, kosa, drozda i dr. Pravilo je da u ukupnom zbiru poena odnos tura iz obaveznog dela i tura iz slobodnog dela bude 70 prema 30 procenata (slobodni deo ne sme preći 30%).

Takmičenja sa ovim pticama regulisana su određenom pravilnicima. Ptice se mogu takmičiti u 4 kategorije: mlade (izležene u toj takmičarskoj godini), strare (izležene prethodne ili ranijih godina), paru mladih ili starih ptica i kolekcije od 4 ptice (mlade ili stare).

Ptice ocenjuju najmanje po dvojica sudija, a ptice se takmiče po 15 minuta. U kategoriji mladih ptica Slavujar može imati jednu kanarinsku turu za koju dobija negativne poene, a u kategoriji starih ptica 2 kanarinske ture. Ptice sa neželjenim turama (civka i ćapka) se diskvalifikuju, kao i ptice koje imaju veći broj kanarinskih tura od broja propisanih. U ukupan zbir poena koje ptica osvoji ulaze i poeni za opšti utisak koji ptica ostavlja na sudije svojom interpretacijom, bojom glasa, brojem tura i dr.

Jedan od osnovnih dokumenata je matična knjiga evidencije koju popunjava svaki odgajivač, a predaje je Sekciji Saveza pre prvog takmičenja u godini, što je jedan od uslova za takmičenje. U matičnu knjigu upisuju se izležene ptice sa brojem prstena, bojom od poznatih roditelja (njihovi brojevi prstena) za svaku kalendarsku godinu posebno. Ptice koje nisu unete u matičnu knjigu evidencije nemaju pravo nastupa na takmičenjima ni u jednoj kategoriji.
Назад на врх Go down
twins
Pocetnik
Pocetnik
twins


Број порука : 14
Join date : 20.01.2010
Age : 59
Локација : Beograd-Srbija

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 20, 2010 11:55 pm

Takmicenja za kanarinca rase Srpski pevac- Slavujar se organizuju po kalendaru koji se usvaja pre pocetka takmicenja.

Pravo ucesca na takmicenju imaju sve ptice koje su uvedene u maticnu knjigu evidencije i prstenovane propisanim prstenovima Saveza.

Organizator takmicenja je duzan da obezbedi prostorije, hranu, komisiju za prijem ptica te troskove za sudije i nagrade za nagradjene ptice (po pravilniku)

Broj ptica koje vlasnik moze prijaviti nije ogranicen. Takmicenje se odrzava ako ucestvuju tri ili vise takmicara u svim grupama.

Takmicenje se odrzava u kavezima cije su dimenzije propisane pravilima C.O.M.-a za kanarince pesme.

Takmicenje se odvija po sledecem redosledu:
-prijem ptica
-predstavljanje sudija
-ocenjivanje ptica
-proglasenje pobednika i podela nagrada
-po zavrsetku takmicenja preporuceno je da se omoguci zainteresovanima da poslusaju nagradjene ptice

Organizator je duzan da obezbedi dve prostorije za odrzavanje takmicenja- za prijem i za ocenjivanje ptica. U prostorijama mora da je mir i tisina i temperatura mora biti izmedju 18 i 20 stepeni Celzijusa

Komisija za prijem ptica na posebnim obrascima upisuje prispele ptice, obelezava kaveze, upisuje brojeve prstenova i boju ptice. Takodje upisuje i ime i prezime odgajivaca koje drzi u tajnosti do zavrsetka ocenjivanja. Po zavrsetku takmicenja komisija za prijem popunjava ocenske liste sa podatcima o vlasniku i broju prstena, a kontrolise prstenove nagradjenih ptica.

Komisija za prijem donosi ptice pred sudije.Redosled po kojem ce se ptice iznositi se odredjuje zrebom.

Iznose se po dve ptice i stavljaju na sto ispred sudija. Ptice ne smeju medjusobno da se gledaju.
Ako su u pitanju parovi iznose se po dva para dok se kolekcije ocenjuju po jedna.

Od trenutka kada su stavljene na sto ptice se ocenjuju petnaest minuta, sudije na ocenske liste upisuju broj kaveza i ocene za ispevane ture. U slucaju da ptica ne zapeva sudija preko liste ispise "nije pevao".Ako ptica peva a po oceni sudija nije dobro raspevana tj. ne peva punim glasom, sudije naznace koje ture je ptica pevala ali ne daju broj bodova za njih uz napomenu "neraspevan"

Po svojoj proceni komisija za prijem ptica je duzna da bolesnu pticu ne primi i istu udalji sa takmicenja.
Назад на врх Go down
twins
Pocetnik
Pocetnik
twins


Број порука : 14
Join date : 20.01.2010
Age : 59
Локација : Beograd-Srbija

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 20, 2010 11:58 pm

Nadam se da je sada ljudima koji ne gaje ovu rasu kanarinaca nesto malo jasnije...
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 1:01 am

Bravo Twins za ove tekstove, najzad se pojavio i odgajivac ovih ptica koji oce svoje znanje da podeli sa otalim clanovima.Obicno odgajivaci ovakvih ptica cuvaju svoja iskustva za sebe a Twins je to sve lepo opisao i objasnio, bilo bi lepo da je postavio i koju svoju sliku od svojih ptica.Twins u svakom slucaju puno ti hvala i samo nastavi tako bice nam puno zanimljivo citati ovakve tekstove, Drle
Назад на врх Go down
Vladan
Pocetnik
Pocetnik
Vladan


Број порука : 135
Join date : 12.09.2009
Age : 59
Локација : MILOSEVAC-Srbija

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: PARENJE SRPSKOG PEVACA!!!!!   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 26, 2010 10:01 am

Evo lutajuci po internetu naleteo sam na ovaj video klip na yuotube sa snimcima kako pare kanarince Srpski pevac, pozdrav Vladan




mislim posto imamo i mi clanove koji gaje ove ptice da cujemo i njihovo misljenje ili jos bolje koju njihovu sliku ili video klip
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 27, 2010 12:06 am

Pozdrav Vladane pa ovaj video klip je milina videti ovaj ogajivac radi ovo parenje super svaka mu cast , ako ima srece bice mladih puno!
Назад на врх Go down
Sponsored content





SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................   SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................ - Page 2 Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
SRPSKI PEVAC SLAVUJAR................
Назад на врх 
Страна 2 of 5Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» cajzla i kanarinac slavujar
» SRPSKI VISOKOLETAC!!!.....
» PRODAJA; KUPOVINA I NABAVKA PTICA!.
» DROZD PEVAC (TURDUS PHILOMELOS)!!!

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: KANARINCI-
Скочи на: