Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 Mala pomoć

Go down 
АуторПорука
PacMan
Pocetnik
Pocetnik
PacMan


Број порука : 1
Join date : 21.09.2015
Age : 30
Локација : Serbia

Mala pomoć Empty
ПорукаНаслов: Mala pomoć   Mala pomoć Icon_minitimeMon Sep 21, 2015 3:39 pm

Ovako...

Prvi put u životu se srećem po pitanju goluba, do ranije nisam ništa znao o njima tačnije nije me ni zanimalo. Pa jednom prilikom sam uočio u dvorištu da nekakav golub dolazi i traži hranu tu se je sve odigralo, dao sam mu mrvice hleba jer nisam znao šta jedu, na neki način sam ga pripitomio ali ne želim da ga zarobim u kavez, već ga držim na slobodi on svakodnevno provodi vreme kod mene u dvorištu, a spava na komšijinom tavanu sa ostalim divljim golubovima - ( Kuća je od 3 sprata i tavan, ali zadnji sprat nije dovršen i tu su se nalegni 4-5 divljih i ovaj o kome pričam pripitomljen ) reč je o nečijem golubu koji ima dva prstena, ali je mlad i izgleda da se je izgubio, ja se po tom pitanju ne razumem ništa. Imam komšiju malo udaljenog koji se bavi golubovima, tačnije golubar je čuva golubove i predložio mi je da ga uhvatim i predam njemu pošto ide zima, a ne znam još ništa o životu tog goluba, što podrazumevam da možda ima porodicu, mislim da je reč o ženki (Viđao sam da dolazi/la sa jednim divljim golubom da jedu ) Danas je bilo hladno i pola dana je proveo golub sedeći u dvorište nakostrešen od hladnoće i bilo mi ga je jako žao, i to što još gore ide zima, on će se ugrejati na tavanu kod komšije, ali kako će hranu nalaziti ima tu dosta pitanja, ali ja nemam odgovore... Pa sam rešio da negde pronađem najjbolji odgovor ili  stručno mišljenje od vas na primer, jer mislim da se vi razumete u to.

Pitanje je:


Pošto se zima približava, ne znam da li da ga uhvatim i predam komšiji koji je golubar, i koji će se odlično starati o njemu ( A pri tome da njemu ne uskratim to što možda ima porodicu, a po pitanju mislim da je ženka još gore ako ima male golubove ) i odvojim je od porodice i svega.

Ili ipak da prepustim sudbini da jednostavno je pustim da živi svoj život da ja ne pokušavam da se mešam i golubu odredim na neki način sudbinu?

Ja se ne razumem po pitanju ptica, ali stvarno tog goluba sam mnogo igrom slučaja zavoleo, i želim da mu na najbolji način pomognem, ja sam postavio dva moja mišljenja, ako vi možda imate još koje ili najjbolje rešenje da mi napišete šta da uradim kako pravilno da postupim...
Назад на врх Go down
 
Mala pomoć
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Treba mi pomoc
» Pomoc oko mladok kanarinca i kanarinke

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: GOLUBOVI-
Скочи на: