Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 Moj i Bockin razgovor u vezi crnokape grmuse

Go down 
АуторПорука
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Moj i Bockin razgovor u vezi crnokape grmuse Empty
ПорукаНаслов: Moj i Bockin razgovor u vezi crnokape grmuse   Moj i Bockin razgovor u vezi crnokape grmuse Icon_minitimeThu Sep 10, 2009 3:15 am

B:CRNOKAPAGRMUŠA JE JAKO LEPA PTICA I PO PESMU JA MISLIM DA JE ODMAH IZA SLAVUJA.
NAJBOLJE JE DA JE SMESTIŠ U VOLIERU SA OSTALIM PTICAMA, HRANU STAVI U POSEBNU HRANILICU I NEČEŠ IMATI PROBLEMA.
DOBRO BI BILO U TOKU NEDELJU DANA DA BAR DVA DO TRI PUTA DAŠ PO JEDNO 5 DO 10 BRAŠNARA ZA TAJ DAN.
ONA VEOMA PUNO VOLI VOČE I SVE ONE PLAVE I CRVENE BOBICE KOJE SADA SU ZRELE.
JA OVE GODINE POKUŠAČU DA OSTAVIM GRMUŠU I PRKO ZIME U VOLIERU JER PRETPOSTAVLJAM DA PORED JAKE HRANE DA ČE DA PREZIMI, PRIMEČUJEM I TO DA ONA PONEKAD JEDE I POLOMLJENI SUNCOKRET KAO I NEKA SEMENA.
JA IPAK NJOJ STAVLJAM U POSEBNU HRANILICU ONU SPECIJALNU HRAANU ZA MEKOKLJUNCE JER TAMO IMA I IZMEĐU OSTALO I INSEKTE.
ONA JE VRLO DOBAR LOVAC INSEKATA I SAMO ČE TI KORISTITI U VOLIERU.
NIJE POŽELJNO ČUVATI DVE GRMUŠE U JEDAN KAFEZ MADA U VELIKU VOLIERU NEČEŠ IMATI PROBLEMA.
DA SE IZNENADIŠ KADA VIDIŠ DA PREKO NOČI ONA LETI PO VOLIERU JER ONA I PREKO NOČI ZNA DA PEVA ALI TO U PROLEČE I LETO DOK PREKO ZIMI PEVA U TOPLE PROSTORIJE.

S: Jel mogu da je drzim u volijeri sa bastardom i stiglicem? Da li bih odmah mogao da predjem sa tih granula koje je jela, na hranu za mekokljnce koju ti dajes grmusama? koliko je dnevna doza hrane za grmusu?
B:MEKOKLJUNCI VRLO MALO JEDU, GRMUŠA OD MEKE HRANE POJEDE PREKO DANA JEDNU KAFENU KAŠIKU, MEĐUTIM ONA VIŠE VOLI OD VOČA

S:Stigla grmusa veceras, nisam stigao ranije da se javim. Kupio sam Padovan hranu za mekoklkunce. Za pocetak cu joj davati i granule za golubove jer je na to naviknuta.
B:STEVO VIDI KOJE VRSTE HRANE SI UZEO JER IMAIH TRI VIDA, NAJBOLJA JE UNIVERZAL, ZATIM SA INSEKTIMA I VOČNA HRANA.
JA OBIČNO UZIMAM OBE TRI I RAMNOMERNO MEŠAM, MEĐUTIM JEDNO PAKOVANJE ZA JEDNU PTICU BIČETI DOVOLJNO ZA GODINU DANA, ZATO MOJ SAVET TI JE ZASADA SAMO UNIVERZALNU HRANU.
U HRANILICU STAAVLJAJ PO DVE KAFENE KAŠIKE NA DAN PA VIDEČEŠ KAKO ČE DA JEDE.

S:Pravo da ti kazem, uzeo sam kod coveka kod kogainace kupujem hranu, dao mi je iz velikog dzaka na merenje pa nisam video koja je tacno, ali znam da je Padovan. Vidim neke crvice u hrani, bice da je ta sa crvicima. Video sam jutros da jede tu hranu bez problema.

S:bio mi je danas komsija-poznanik i kaze mi je grmusa zensko! Samo sto se nisam slogirao! Medjutim drugar koji mi je kupio nju, kaze da mu je prodavac rekao da je to mladi muzjak, cak mu je i telefon dao u slucaju problema. Na slikama neces videti najjasnije, grmusa ima crnu kapu na temenu, ali mozda nekih 80 posto, ovo ostalo kao dac treba uskoro da pocrni. Koliko ja znam zenka ima braonkasto narandzastu kapu? Ili gresim?
B:SIGURNO DA JE MUSKI JER ZENKE IMAJU KAFENE KAPE.
SALJI SLIKU ALI DOBRO DA SE VIDI KAPA.
Назад на врх Go down
 
Moj i Bockin razgovor u vezi crnokape grmuse
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» PRODAJA; KUPOVINA I NABAVKA PTICA!.
» Savet u vezi grinja

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: MEKOKLJUNCI-
Скочи на: