Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 MLINSKI CRVI (meal worms)

Go down 
+2
Drle
BOCKA
6 posters
Иди на страну : Previous  1, 2
АуторПорука
dino
Pocetnik
Pocetnik
dino


Број порука : 30
Join date : 13.01.2011
Age : 26
Локација : Podgorica Crna Gora

MLINSKI CRVI (meal worms) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MLINSKI CRVI (meal worms)   MLINSKI CRVI (meal worms) - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 17, 2012 12:53 pm

Pozdrav forumasi imam jedno pitanje vezano za ishranu mislim posebnu na crvendace. Da li se njima mogu umjesto mlinski crva davati crvici da pecanje ali da ih ja prije nego sto im dam te crve drzim u piljevini jer sam cuo da se tako oni prociste jer su inace puni bakterija jer nisam siguran posto sam ja iz CG da se mogu u ribolovnim prodavnicama kupiti crvi brasnjari Veliki pozdrav i hvala unaprijed
Назад на врх Go down
BOCKA
Moderator
Moderator
BOCKA


Број порука : 173
Join date : 13.05.2009
Age : 76
Локација : SKOPJE

MLINSKI CRVI (meal worms) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MLINSKI CRVI (meal worms)   MLINSKI CRVI (meal worms) - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 18, 2012 9:35 am

Zdravo Dino,
Crvendač je vrlo zahvalna ptica koja prva počinje sa pjesmom i to obično biva sada u ovom mjesecu, medjutim ovaj veliki snjeg onemugučava pticama normalni život pa uglavnom sad se bore za hranu.
Črvendač u ove zimske dane jede sve što nađe, medjutim sada više nije problem za hranenje mekokljunaca jer sve poznate firme proizvode hranu za mekokljunce.
Brašnarski crv je samo jedan deo od ishrane mekokljunaca ali nije bitan za opstanak mekokljunaca, odnosno nitu jedan mekokljunac ne treba se hraniti isključivo sa crvima.
Što se tiče ribarskih crva ja mislim da netreba te davati ne provjerene crve, mekokljuci jedu svakog crva u prirodi ali u prirodi znaju koristiti i bilje kao ljek.
Moj savet, uvjek hraniti mekokljunce sa proverenom hranom ali ako več imate uhvačeno crvendača trebate znati da su muški i ženski crvendač identični.
Naj sigurnije je da uhvatite crvendača kada pjeva i bičete sigurni da je mužjak.
Samo iskusni ptičar može prepoznati mužjaka i kad ne pjeva.

Pozdrav Bocka
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com/forum/index.php
dino
Pocetnik
Pocetnik
dino


Број порука : 30
Join date : 13.01.2011
Age : 26
Локација : Podgorica Crna Gora

MLINSKI CRVI (meal worms) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MLINSKI CRVI (meal worms)   MLINSKI CRVI (meal worms) - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 22, 2012 7:47 am

Bocka ja sam ovih zimskih dana uhvatio jednog crvendaca kao sto ste mi rekli i stavio ga u kavez srednje vlicine i sad me zanima koliko vremena mu treba dok se on pripitomi u smislu da ne udara glavom u kavez, i ako je muzijak koliko vremena ce mu trebati dok pocne da pjeva. Isto tako me zanima sta mu treba davat prvih dana da bi se malo smirio uz napomenu da ovde kod nas nemaju da se kupe crvi brasnjari ja sam trazio u ribolovnoj radnji ali nemaju ne znam gdje bih mogao traziti .. Hvala unaprijed Very Happy Very Happy Very Happy
Назад на врх Go down
BOCKA
Moderator
Moderator
BOCKA


Број порука : 173
Join date : 13.05.2009
Age : 76
Локација : SKOPJE

MLINSKI CRVI (meal worms) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MLINSKI CRVI (meal worms)   MLINSKI CRVI (meal worms) - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 22, 2012 8:09 am

Dino, imaš specijalnu hranu za mekokljunce po radnjama, kupi bilo koju i daj je crvendaču.
Najbolja je univerzalna hrana koja sadrži sve potrebne hranlive materije za mekokljunce.
Uz hranu odnosno u hrani izrendaj malo jabuke kako bi ona postala mekana da bi je lakše jeo crveni Dačo Very Happy
Za da znamo kojeg je pola moraš mi poslati dobre slike pogotovo da krila budu dobro otslikana.

Pozdrav Bocka
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com/forum/index.php
Sponsored content





MLINSKI CRVI (meal worms) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MLINSKI CRVI (meal worms)   MLINSKI CRVI (meal worms) - Page 2 Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
MLINSKI CRVI (meal worms)
Назад на врх 
Страна 2 of 2Иди на страну : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: UZGOJ PTICA :: HRANA ZA MEKOKLJUNCE-
Скочи на: