Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 Pesna kanarinca - muskarac ili zenka???

Go down 
4 posters
АуторПорука
mitrovskiace
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 16
Join date : 19.08.2011

Pesna kanarinca - muskarac ili zenka??? Empty
ПорукаНаслов: Pesna kanarinca - muskarac ili zenka???   Pesna kanarinca - muskarac ili zenka??? Icon_minitimeMon Sep 05, 2011 1:08 pm

Zdravo svima

Pisao sam prije u teme perje kon kanarince i zelenkasti izmet.
Samo da malo Vas potsetim radi se o dva kanarinca - mozaike.

Jedan od nih imam ga 3-4 nedelje i je muskarac i peva - tu nema dileme ali drugi imam ga vec godinu ipol i kad sam ga kupio pevao je 1-2 meseca i posle toga nista do pred nekoliko dana. Kanarince su u posebni kafezi sa pregradu izmegu da se ne gledaju.

U ovaj prvi link je video od drugi kanarinac od pred oko 7 dena.
https://www.youtube.com/watch?v=LyC5ux8Em5w

Po video rekli su mi da se radi o zenku i zato ne mi peva a to sto je pevala prije godinu ipol bilo je isklucak posto imalo je i slucajeva kad i zenka moze da peva.

Sledeci video je od pre 3 dana - radi se od isti kanarinac samo video je zarotirano za 90 stepena i je mutno posto sam snimao od dalinje sa zoom - ali jasno se cuje pesna kanarinca.
https://www.youtube.com/watch?v=WbJGz0jav4M

U nedvoumicu sam - jel je ovo muskarac ili zenka.
Rekli su mi da u ovom periodu ne mogu poznati pticu koji je pol odozdo posto i muskarac i zenka bile iste.

Bio bi zahvaljan ukoliko neko da misljenje oko ove nedvoumice ili pa da savete oko toga kao da se osiguram koji je pol kanarinac.

Pozdrav

Назад на врх Go down
mitrovskiace
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 16
Join date : 19.08.2011

Pesna kanarinca - muskarac ili zenka??? Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesna kanarinca - muskarac ili zenka???   Pesna kanarinca - muskarac ili zenka??? Icon_minitimeMon Sep 05, 2011 1:11 pm

Zdravo svima

Pisao sam prije u teme perje kon kanarince i zelenkasti izmet.
Samo da malo Vas potsetim radi se o dva kanarinca - mozaike.

Jedan od nih imam ga 3-4 nedelje i je muskarac i peva - tu nema dileme ali drugi imam ga vec godinu ipol i kad sam ga kupio pevao je 1-2 meseca i posle toga nista do pred nekoliko dana. Kanarince su u posebni kafezi sa pregradu izmegu da se ne gledaju.

U ovaj prvi link je video od drugi kanarinac od pred oko 7 dena.
https://www.youtube.com/watch?v=LyC5ux8Em5w

Po video rekli su mi da se radi o zenku i zato ne mi peva a to sto je pevala prije godinu ipol bilo je isklucak posto imalo je i slucajeva kad i zenka moze da peva.

Sledeci video je od pre 3 dana - radi se od isti kanarinac samo video je zarotirano za 90 stepena i je mutno posto sam snimao od dalinje sa zoom - ali jasno se cuje pesna kanarinca.
https://www.youtube.com/watch?v=WbJGz0jav4M

U nedvoumicu sam - jel je ovo muskarac ili zenka i dali ovako moze da peva zenka ili ne???
Rekli su mi da u ovom periodu ne mogu poznati pticu koji je pol odozdo posto i muskarac i zenka bile iste.

Bio bi zahvaljan ukoliko neko da misljenje oko ove nedvoumice ili pa da savete oko toga kao da se osiguram koji je pol kanarinac.

Pozdrav

Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

Pesna kanarinca - muskarac ili zenka??? Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesna kanarinca - muskarac ili zenka???   Pesna kanarinca - muskarac ili zenka??? Icon_minitimeTue Sep 06, 2011 1:32 am

Ženke pevaju ponekad ali nijednu nisam čuo da ovako glasno peva , trebalo bi da je mužjak.
Назад на врх Go down
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

Pesna kanarinca - muskarac ili zenka??? Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesna kanarinca - muskarac ili zenka???   Pesna kanarinca - muskarac ili zenka??? Icon_minitimeThu Sep 08, 2011 4:33 am

Ovo je definitivno muzijak koji je ponovo krenuo sa pesmom. Moguce je da je u toku mitara prestao sa pesmom i da je zaboravio ono sto je pre pevao, tako da sada polako pocinje izponova. Ovaku ne definisanu pesmu ptice pevaju kada sami sebe preslisavaju, tj kada uce. Kada bude sam formirao svoju pesmu, tada ce poceti da peva sa punom parom.

To sto su ti mnogi rekli da je zenka, ja se sa time ne slazem. Pokusacu to da ti objasnim u sledecem.

1. Normalno je da ima i zenki koje pevaju i to su vrlo kvalitetne zenke. Pogotovo kod kanarinaca pesme takve zenke se pare sa naj boljim muzijacima. Potrebna je velika isustvost kako ta zenka peva tj da li ima dubljih ili visljih tura pa se prema tome spajaju parovi koji cu naslediti ture koje su pozeljne za nas uzgajivace. Kod ostalih kanarinaca (boje, stasa itd) ovo ne igra nikaku ulogu.

2. Zenke koje pevaju, ne mogu nikad imati iste ture kao muzijaci. Njihova pesma je ne definisana, ista kao i kod mladih kanarinaca kada pocinju sa pesmom. Njihova pesma moze da ima samo prevrtljivih tura u visljem ili dubljem tonu i to je sve. rrrrrrrrrrrrroooo, rrrrrrrrrrruuuu, rrrrrrrrriiiiii. Da bih to bolje shvatio, naj bolje ces to cuti kod tvog kanarinca kojeg si snimio i to od 15. - 18. sekunde. U tom delu je tipicna pesma zenke, a ono sto je otpevao na pocetku to zenka ne moze da otpeva.

3. Ako imas nekog dobrog pevaca, stavi ga pored njega, tako ce ga on stimulisati za pesmu i vrlo uskoro ce poceti sa njegovom pesmom. Ili ce nauciti od njega, ili ce formirati svoju verziju.

Nadam se da sam ti na neki nacin mogao pomoci.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
mitrovskiace
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 16
Join date : 19.08.2011

Pesna kanarinca - muskarac ili zenka??? Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesna kanarinca - muskarac ili zenka???   Pesna kanarinca - muskarac ili zenka??? Icon_minitimeFri Sep 09, 2011 11:50 am

Timbrado,

hvala puno na odgovor

Pozdrav
Назад на врх Go down
mitrovskiace
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 16
Join date : 19.08.2011

Pesna kanarinca - muskarac ili zenka??? Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesna kanarinca - muskarac ili zenka???   Pesna kanarinca - muskarac ili zenka??? Icon_minitimeFri Sep 09, 2011 11:21 pm

Timbrado,

kao sto sam prije rekao imam jos jednoga kanarinca koji je mladi i sada pocinje sa pesmu.
Oba kanarince su u razlicite kafeze - pregradgeni da se ne gledaju i su jedan pored drugoga.

Posto mladi kanarinac sada pocinje sa pesmu - pesma je nedefinisana a i ovaj kao sto si cuo nije pevao godinu ipol i negova pesma je nedefinisana pa pitanje je jel mogu oni da formiraju dobru pesmu sami (nemaju dobrog pevaca da slusaju) il treba na neki nacin da ih stimuliram - da ih pustam pesme na CD-a il slicno?

Pozdrav
Назад на врх Go down
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

Pesna kanarinca - muskarac ili zenka??? Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesna kanarinca - muskarac ili zenka???   Pesna kanarinca - muskarac ili zenka??? Icon_minitimeSat Sep 10, 2011 3:44 pm

Svaki kanarinac ima urodjeno svoju pesmu. Prema tome, oni cu sami formirati njihovu pesmu i na svoj nacin. Ne moras koristiti CD, jer oni ne spadaju u sekciju kanarinaca pesme. Sledeci put kada se budu mitarili, oni cu opet poceti sa svojom sopstvenom pesmom, a ne sa onom koju su naucili. Neki CD mozes slobodno pustati da bi ih stimulisao. Ja licno mojim Timbradosima pustam naj pre klasicnu muziku.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
toske
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 3
Join date : 06.08.2013

Pesna kanarinca - muskarac ili zenka??? Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesna kanarinca - muskarac ili zenka???   Pesna kanarinca - muskarac ili zenka??? Icon_minitimeTue Aug 06, 2013 12:01 pm

Drustvo, imam dva pitanja:

Imam kanarinca, koji je star oko 4-5 meseci.
Ono sto me buni je zasto jos uvek ne pusta tonove koji ce liciti na pesmu? Video sam na youtube kanarince sa 3-4 meseca koji uveliko pevaju?
Potrudio sam da procesljam dobro sve teme na forumu kako ne bih postavljao nepotrebna pitanja, ali odgovor na moja nisam nasao.
S toga, posto sam nov u odgajanju ptica i nov clan na forumu, molio bih strucnije i aktivnije kolege da poslusaju ova dva snimka pa mi daju svoje misljenje.

Na ovom prvom snimku snimio sam nesto sto lici na "cvrkutanje" jasno je i glasno. Nisam strucan da kazem koliko se naduva gusa.
Da ne bude zabune, u pozadini se cuje snimak sumskih ptica.

youtube.com/watch?v=fmDxfg0ZpnA

Na ovom drugom snimku krisom sam snimio kada peva nesto nalik na cavrljanje. U pozadini je neka pesma ptica koju sam mu pustio kako bi ga motivisao. Ne reaguje ovakvim cavrljanjem svakog puta kada cuje pesmu. To se jasnije moze cuti nakon 0:35 min.

youtube.com/watch?v=sMeFxjf3Kb8

Drugo pitanje odnosi se na spavanje ptice. Naime, nocu prilikom spavanja cujem da se na par sekundi trese kavez. Jel ti iz razloga sto je ptica nestabilna dok spava pa grci povremeno kandze ili neceg drugog?

Unapred hvala svima na pomoci.
Назад на врх Go down
toske
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 3
Join date : 06.08.2013

Pesna kanarinca - muskarac ili zenka??? Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesna kanarinca - muskarac ili zenka???   Pesna kanarinca - muskarac ili zenka??? Icon_minitimeSat Aug 10, 2013 12:04 am

Moze li ko pomoci?
Hvala.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Pesna kanarinca - muskarac ili zenka??? Empty
ПорукаНаслов: Re: Pesna kanarinca - muskarac ili zenka???   Pesna kanarinca - muskarac ili zenka??? Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Pesna kanarinca - muskarac ili zenka???
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» kanarinci-pesna
» VRANJSKI IZVORNI GOLUB
» BASTARDIRANJE!

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: KANARINCI-
Скочи на: