Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 ZAŠTITA OD PREDATORA

Go down 
4 posters
АуторПорука
BOCKA
Moderator
Moderator
BOCKA


Број порука : 173
Join date : 13.05.2009
Age : 76
Локација : SKOPJE

ZAŠTITA OD PREDATORA Empty
ПорукаНаслов: ZAŠTITA OD PREDATORA   ZAŠTITA OD PREDATORA Icon_minitimeMon Jul 18, 2011 3:36 am

Ova zaštitna mreža služi da se ptice zaštite od predatora a pogotovo preko noći.
Ptica koja sleti na kafezu biče upletena u mrežu i nema šanse pobeči.
Na slici se vidi da okolo mreže su postavljene olovne kuglice koje pomažu da predator bude uhvačen a i da mreža stoji pripremljena za lov predatora.
Prilikom sletanja predatora na kafez odnosno kada se budeo upleoi u mrežu, istu če poviči ka ksebi a olovne kuglice prizemjiti če ga ka podu.
Tako predator je uhvačen i nema šanse da pobegne.

Očekujem Vaše komentare ?[/color]

ZAŠTITA OD PREDATORA Dsc06678uz

ZAŠTITA OD PREDATORA Dsc06673no

ZAŠTITA OD PREDATORA Dsc06676s

Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com/forum/index.php
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

ZAŠTITA OD PREDATORA Empty
ПорукаНаслов: Re: ZAŠTITA OD PREDATORA   ZAŠTITA OD PREDATORA Icon_minitimeMon Jul 18, 2011 4:16 am

Bocka ideja nije losa samo neznam da li je bas tako funkcionalna kako si ti opisao, u svakom slucaju se isplati isprobati ovakve ideje su uvek dobro dosle, pa ako ima jos neko ovakvih ideja i primera neka ih objavi ovde, pozdrav Drlle
Назад на врх Go down
Belobradi
Urednik
Urednik
Belobradi


Број порука : 163
Join date : 09.10.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

ZAŠTITA OD PREDATORA Empty
ПорукаНаслов: Re: ZAŠTITA OD PREDATORA   ZAŠTITA OD PREDATORA Icon_minitimeMon Jul 18, 2011 5:07 am

Da li ova mreza sluzi za lov ptica grabljivica ( posto je sistem razradjen do detalja) ili za zastitu ptica od grabljivica scratch Mislim da je pametnije pticu unositi unutra ili ako je to neizvodljivo obezbediti joj prikladniji smestaj negoli stavljati mrezu za "lov" Exclamation
Назад на врх Go down
BOCKA
Moderator
Moderator
BOCKA


Број порука : 173
Join date : 13.05.2009
Age : 76
Локација : SKOPJE

ZAŠTITA OD PREDATORA Empty
ПорукаНаслов: Re: ZAŠTITA OD PREDATORA   ZAŠTITA OD PREDATORA Icon_minitimeMon Jul 18, 2011 12:06 pm

Belobradi,
Na ideju sam došo "silom prilike", ako vidiš u kafezu je slavuj, to je ptica koja nesme menjati položaj jer prestaje sa pevanjem i treba joj period adaptiranja mesto položbe.
Druga i mnogo bitna stvar je što slavuj peva i preko noći međutim sova oseča rad srca svake ptice na dvadesetak metara a kako oseča glasove nije potrebno da objašnjavam.
Znači ideja ne služi za ulov predatora, več za zaštitu od predatora i što je najbitnije taj predator nema šanse da ponovo se vrati.
Nisam siguran ali verujem da ova mreža ovako napravljena može u mačku da onesposobi i da nemože se osloboditi od mreže pa da je uhvatite živu na licu mesta.

Drle, iskustvo me je naučilo i na neke ne konvencionalne načine za zaštitu od predatora, no to nesmem javno da opisujem jer siguran sam da ču biti javno kritikovan za ne konvencionalno uništavanje životinja.

Pozdrav Bocka
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com/forum/index.php
Belobradi
Urednik
Urednik
Belobradi


Број порука : 163
Join date : 09.10.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

ZAŠTITA OD PREDATORA Empty
ПорукаНаслов: Re: ZAŠTITA OD PREDATORA   ZAŠTITA OD PREDATORA Icon_minitimeMon Jul 18, 2011 3:36 pm

BOCKA ::



Mislim da bi kavez za slavuja trebao da ima platno na krovu i bocnim stranama, tako odradjenom kavezu ostaje samo prednja strana na kojoj moze da se odradi neki pokretni ram/maska sa zicom ( npr. rabic ) koji bi se sklanjao jedino kad bi se ptici menjala hrana i voda.

Назад на врх Go down
BOCKA
Moderator
Moderator
BOCKA


Број порука : 173
Join date : 13.05.2009
Age : 76
Локација : SKOPJE

ZAŠTITA OD PREDATORA Empty
ПорукаНаслов: Re: ZAŠTITA OD PREDATORA   ZAŠTITA OD PREDATORA Icon_minitimeTue Jul 19, 2011 1:57 am

Zdravo Belobradi,
Ono kako ti misliš u vezi kafeza skroz ti je pogrešno razmišljanje.
Moram malo opširnije da elaboriram.
Dive slavuje uhvačene iz prirode prvih dana čuvaju se u takvim kafezima kao ovaj na slici :

ZAŠTITA OD PREDATORA Platnenitekafezidsc0330


Prvo se slavuj i sve ostale mekokljunce smeste u donjem kafezu, nakon toga prebacuju se u gornjem kafezu da bi na kraju bili smešteni u normalni žičani kafez.
Zašto se to tako radi , drugom prilikom treba se opširnije objašnjavati.
Belobradi, za Tvoju informaciju pre desetak godina sova mi je pojela jednu prelepu crvenurepku i to preko noći na pevanje baš onaj kafez kako ti misliš da je najbolje.
Zašto nije ?
Pa zbog toga što ptica jedino želi pobeči preko žice i tačno sovi ulazi u kanđe koja protinje kroz žice, dok u ostlim žičanim kafezima ima mogučnosti da beži i da se hvata na stranične žice.
Zadnjih godina ja isključivo sam odgajam mlade slavuje koje su mene prvo pogledali tako da oni se ponašaju kao moja deca, vrlo su mirni i dolaze da jedu sa mojih ruku.
Takve slavuje šteta je čuvati u platnene kafeze.
Mrežu koju vidite isključivo preko noći stoji kao zaštita dok svako jutro samo je povlačim prema zidu jer nemam problema preko dana od svrake i sojke jer za njih postoji specijalna zaštita affraid

Pozdrav od starog lisca Wink

Bocka
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com/forum/index.php
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

ZAŠTITA OD PREDATORA Empty
ПорукаНаслов: Re: ZAŠTITA OD PREDATORA   ZAŠTITA OD PREDATORA Icon_minitimeTue Jul 19, 2011 5:20 am

Improvizacija je uvek bila omiljena stvar kod nas Balkanaca, Bocka ovo za sada izgleda ok sa mrežom, međutim jel imalo uspeha kod drugih ljudi i kako ste sigurni da neće zajedno sa mrežom povući i kavez gde je ptica?
Назад на врх Go down
BOCKA
Moderator
Moderator
BOCKA


Број порука : 173
Join date : 13.05.2009
Age : 76
Локација : SKOPJE

ZAŠTITA OD PREDATORA Empty
ПорукаНаслов: Re: ZAŠTITA OD PREDATORA   ZAŠTITA OD PREDATORA Icon_minitimeTue Jul 19, 2011 1:55 pm

Vlado, na slici vidise lepo da je mreža postavljena iznad kafeza odnosno okolo kafeza i nema nikakav dodir sa mrežom.
Kafez nemože pasti sa svog postolja jer svraka ili sova nije toliko jaka da povuče i kafeza zajedno sa mrežom.
Jedino je moguče da se mreža uplete u ivice stakla pa da povuče gorno staklo zajedno sa ulovom .
Teško toj ptici kad se staklo polomi preko nje.
Imrovizacije nema, iskustvo i praktika govore drugo, probajte i uverite se !

Pozdrav Bocka
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com/forum/index.php
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

ZAŠTITA OD PREDATORA Empty
ПорукаНаслов: Re: ZAŠTITA OD PREDATORA   ZAŠTITA OD PREDATORA Icon_minitimeTue Jul 19, 2011 2:15 pm

Iskreno do sada nisam imao problema sa grabljivicama, ali me zanima nešto tj. kako je pričvršćen kavez za zid, jer recimo da sova stane na kavez i kandžama uhvati i mrežu i kavez i da se nakon toga umrsi zar nije moguće da obori svojom težinom kavez ?
Назад на врх Go down
Belobradi
Urednik
Urednik
Belobradi


Број порука : 163
Join date : 09.10.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

ZAŠTITA OD PREDATORA Empty
ПорукаНаслов: Re: ZAŠTITA OD PREDATORA   ZAŠTITA OD PREDATORA Icon_minitimeTue Jul 19, 2011 2:38 pm

To za platno na kavezu sam procitao iz knjige gde je objasnjen nacin drzanja slavuja, slavuje ne drzim samo sam hteo da Vam pomognem oko zastitie kaveza/ptice. Shocked
Назад на врх Go down
BOCKA
Moderator
Moderator
BOCKA


Број порука : 173
Join date : 13.05.2009
Age : 76
Локација : SKOPJE

ZAŠTITA OD PREDATORA Empty
ПорукаНаслов: Re: ZAŠTITA OD PREDATORA   ZAŠTITA OD PREDATORA Icon_minitimeWed Jul 20, 2011 3:15 am

vlada nish ::
Iskreno do sada nisam imao problema sa grabljivicama, ali me zanima nešto tj. kako je pričvršćen kavez za zid, jer recimo da sova stane na kavez i kandžama uhvati i mrežu i kavez i da se nakon toga umrsi zar nije moguće da obori svojom težinom kavez ?


Vlado, razmak između mreže i kafeza je oko pet santimetara, jedina mogučnost od 1% ima da se mreža zakači za hranilicu ali kada ptica oseti da se uplela u mrežu onda ona odbija se od kafeza snamerom da se oslobodi od mreže.
Tom prilikom ona povlači mrežu koja slobodno je postavljena na staklo , u momentu kada bude htela da odleti olovne kuglice padaju iznad ptice gde golazi do večeg upleta ptice.
Zbog ne moci da ptica se razmahne krilima ona pada na pod poklopljena sa mrežom.
U pokušaju da se oslobodi od mreže ona faktički još više upliče se.

Mislim da sam dovoljno objasnio, zahvaljujem na postavljena pitanja.

Pozdrav Bocka
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com/forum/index.php
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

ZAŠTITA OD PREDATORA Empty
ПорукаНаслов: Re: ZAŠTITA OD PREDATORA   ZAŠTITA OD PREDATORA Icon_minitimeWed Jul 20, 2011 4:24 am

Bocka mislim da ovo nije losa ideja da se zastite svoje drage ptice mozda neko kaze da nije humano ali kad izgubi i koje izguvio vec svoju ptica od predatora moze samo da zna koji i kakav je bes kada tako nesto vidi i dozivi.Ti si to ko ptedlog izneo sad je na svakom da sam odluci dali ce taj tvoj predlog da prihvati o zastiti svoje ptice ili nece to svako mora za sebe sam da zna. Drle
Назад на врх Go down
Belobradi
Urednik
Urednik
Belobradi


Број порука : 163
Join date : 09.10.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

ZAŠTITA OD PREDATORA Empty
ПорукаНаслов: Re: ZAŠTITA OD PREDATORA   ZAŠTITA OD PREDATORA Icon_minitimeWed Jul 20, 2011 5:29 am

Evo kako sam ja resio problem zastite od grabljivica:

Sa zastitom:

ZAŠTITA OD PREDATORA Parilicasaramom

I bez nje:


ZAŠTITA OD PREDATORA Parilicabezrama

Назад на врх Go down
BOCKA
Moderator
Moderator
BOCKA


Број порука : 173
Join date : 13.05.2009
Age : 76
Локација : SKOPJE

ZAŠTITA OD PREDATORA Empty
ПорукаНаслов: Re: ZAŠTITA OD PREDATORA   ZAŠTITA OD PREDATORA Icon_minitimeWed Jul 20, 2011 10:12 am

Drle u pravu si, upravo ja sam postavio slike kako bi dao ideju nekome ko želi da uhvati natrapnika a da ujedno se reši od njega.
Ukoliko je "human" nek pusti tog natrapnika u prirodu odakle je i došo.
E bogami ja kažnjavam te natrapnike kako bi zaštitio moje ljubimce u kojima ulažem mnogo truda, ljubavi, vreme pa bogami i novac.
Mnogo ljudi boje se da otvoreno pišu kako ne bi imali posla sa nekim "dušebrižnicima" a potajno znam da svi razmišljaju u postupaju kao i ja.

Mislim da ču biti pravilno razumljen .

Pozdrav Bocka
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com/forum/index.php
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

ZAŠTITA OD PREDATORA Empty
ПорукаНаслов: Re: ZAŠTITA OD PREDATORA   ZAŠTITA OD PREDATORA Icon_minitimeWed Jul 20, 2011 12:13 pm

BOCKA ::
vlada nish ::
Iskreno do sada nisam imao problema sa grabljivicama, ali me zanima nešto tj. kako je pričvršćen kavez za zid, jer recimo da sova stane na kavez i kandžama uhvati i mrežu i kavez i da se nakon toga umrsi zar nije moguće da obori svojom težinom kavez ?


Vlado, razmak između mreže i kafeza je oko pet santimetara, jedina mogučnost od 1% ima da se mreža zakači za hranilicu ali kada ptica oseti da se uplela u mrežu onda ona odbija se od kafeza snamerom da se oslobodi od mreže.
Tom prilikom ona povlači mrežu koja slobodno je postavljena na staklo , u momentu kada bude htela da odleti olovne kuglice padaju iznad ptice gde golazi do večeg upleta ptice.
Zbog ne moci da ptica se razmahne krilima ona pada na pod poklopljena sa mrežom.
U pokušaju da se oslobodi od mreže ona faktički još više upliče se.

Mislim da sam dovoljno objasnio, zahvaljujem na postavljena pitanja.

Pozdrav Bocka


Hvala na odgovoru!!!
Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

ZAŠTITA OD PREDATORA Empty
ПорукаНаслов: Re: ZAŠTITA OD PREDATORA   ZAŠTITA OD PREDATORA Icon_minitimeWed Jul 20, 2011 12:14 pm

Belobradi ::
Evo kako sam ja resio problem zastite od grabljivica:

Sa zastitom:

ZAŠTITA OD PREDATORA Parilicasaramom

I bez nje:


ZAŠTITA OD PREDATORA Parilicabezrama


Lepo smišljeno jel su ti kavezi ugrađeni u zid poput akvarijuma ili mi se čini?
Назад на врх Go down
Belobradi
Urednik
Urednik
Belobradi


Број порука : 163
Join date : 09.10.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

ZAŠTITA OD PREDATORA Empty
ПорукаНаслов: Re: ZAŠTITA OD PREDATORA   ZAŠTITA OD PREDATORA Icon_minitimeWed Jul 20, 2011 2:35 pm

To su parilice sa pregradom (80x40x40-sxvxd) koje su trenutno postavljene na metalne vinkle ( mobilne su )

ZAŠTITA OD PREDATORA Parilice31

Назад на врх Go down
Sponsored content





ZAŠTITA OD PREDATORA Empty
ПорукаНаслов: Re: ZAŠTITA OD PREDATORA   ZAŠTITA OD PREDATORA Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
ZAŠTITA OD PREDATORA
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» TEMA ZA TESTIRANJE FORUMA!...

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: SVASTA PO NESTO :: ORNITOLOŠKI LOV I OBELEŽAVANJE-
Скочи на: