Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....

Go down 
+9
sasaznas
zoran ptice pjevice
Siskin
Ćuban
Timbrado
Vladan
Drle
Steva
Ivan_Nish
13 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next
АуторПорука
Siskin
Pocetnik
Pocetnik
Siskin


Број порука : 99
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Bosna i Hercegovina

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 10, 2010 1:15 pm

Timbrado ::
Na osnovu cega ti je prepisao Geomicin i sta ti je rekao o cemu se radi ???

Ali kako vidim taj nema pojma !!!

Po tvom opisu izmeta, posto je zelen i pomalo tecan, rekao bih 100% da se radi o Kokcidiozi. Ovde ce ti pomoci samo Antibiotik kojeg mozes nabaviti samo kod veterinara, ili pitaj nekog starijeg da li ima da ti da Baycox ili ESB3. Za to vreme davanja moras voditi strogu higijenu, svaki dan moras cistiti dno kaveza i oprati vrelom vodom da bih bilo uspeha i da se opet ne inficira.

rekao je da je to neka upala crijeva ili pluća i da će mu to 90% pomoći... a ESB ili Baycox kod njega nema kupiti , a čuo sam da nigdje u Mostaru nema. ustvari, taj veterinar i ne zna za taj lijek. sutra ću očistiti kafez i čim bude izmeta uslikat ću ti i staviti ovdje pa ako ti ne bude teško pogledaj bolje i reci mi šta misliš. može?

ako je kokcidioza šta da uzmem osim ESB ili Baycox?
Назад на врх Go down
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 11:39 am

Vazi, nema problema.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Siskin
Pocetnik
Pocetnik
Siskin


Број порука : 99
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Bosna i Hercegovina

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 12:11 pm

Timbrado ::
Vazi, nema problema.

Gledao sam danas, poslije jedne vitaminke maka stolica vise nije toliko vodena i nije vise zelena već tamna. je li to dobar znak? nisam slikao
Назад на врх Go down
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 10:06 pm

Ne mogu ti tacno reci, sacekaj reakciju za par dana. Umesto Baycoxa ili ESB3 ima jedan preparat kod nas, mislim da se zove Sulfadimidin, ali nisam siguran. Otidji do veterinara pa se raspitaj. U ovakom slucaju, naj bolje i naj efikasnije je da sakupis izmet i das veterinaru da to proveri u laboru. Samo tako se moze odrediti tacna diagnoza, naravno ako to kod nas rade. Ja nosim 2 puta godisnje na proveru, sto je sigurno, sigurno je.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 10:54 pm

Anti Parasite Spot-On ti je za parazite kao sto su pipe, vasi i gnjide znaci za spoljasnju upotrebu, a koristi se i za unutrasnju upotrebu ali samo ako ptica ima gliste.
Kod tebe, tj tvoje ptice je problem o bakterijalnom oboljenju, a to znaci da se samo moze izleciti sa Antibiotikom. Geomicin ti je Antibiotik za bakterijalno obljenje, ja ga licno ne znam, ali se nadam da ce ti pomoci. Posle svakog Antibiotika moras davati Prebiotik preparat koji vraca funkciju crevnog trakta kakva je i bila, tj dok je ptica bila zdrava. Posle davanja antibiotika na primer 7 dana, pauziras jedan dan, pa pocinjes sa davanjem prebiotika kojeg dajes preko pojilice, mekane ili jajcane hrane isto sedam dana. Jedan od tih preparata kojeg verovatno ima i kod nas je NEKTON B-KOMPLEX. Dokle god ova procedura traje, ne daj nista osim normalne hrane. Tek posle toga pocni polako i sto manje sa vocem, povrcem, zelenilom i jajcanom hranom.

Inace, pitaj sta ne znas.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Siskin
Pocetnik
Pocetnik
Siskin


Број порука : 99
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Bosna i Hercegovina

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 15, 2010 7:46 am

Timbrado ::
Anti Parasite Spot-On ti je za parazite kao sto su pipe, vasi i gnjide znaci za spoljasnju upotrebu, a koristi se i za unutrasnju upotrebu ali samo ako ptica ima gliste.
Kod tebe, tj tvoje ptice je problem o bakterijalnom oboljenju, a to znaci da se samo moze izleciti sa Antibiotikom. Geomicin ti je Antibiotik za bakterijalno obljenje, ja ga licno ne znam, ali se nadam da ce ti pomoci. Posle svakog Antibiotika moras davati Prebiotik preparat koji vraca funkciju crevnog trakta kakva je i bila, tj dok je ptica bila zdrava. Posle davanja antibiotika na primer 7 dana, pauziras jedan dan, pa pocinjes sa davanjem prebiotika kojeg dajes preko pojilice, mekane ili jajcane hrane isto sedam dana. Jedan od tih preparata kojeg verovatno ima i kod nas je NEKTON B-KOMPLEX. Dokle god ova procedura traje, ne daj nista osim normalne hrane. Tek posle toga pocni polako i sto manje sa vocem, povrcem, zelenilom i jajcanom hranom.

Inace, pitaj sta ne znas.

Ovako, situacija je sljedeća.

Već peti dan dajem geomicin i planiram još 2 (da bude 7 dana). Osim geomicina u vodu, dajem i mješavinu hrane, mak i niger u posebne vitaminke. Ptica izgleda odlično, više nije napuhana i čak je veselija već što je prije bila. Da li, pošto dajem geomicin još uvijek, smijem kanarincu dati jabuku, mrkvu itd. i kako često? Da li sada smijem davati jajčanu hranu ili da pričekam dok ne budem davao te probiotike?

Šta su probiotici - da li su to neki vitamini? Ako jesu dajte mi sto duži spisak šta da dajem kanarincu jer ovdje gdje sam ja ne može se baš sve naći - rijetko koji poznatiji vitamin se može naći. pa šta uspijem naći...

Stolica kod ove ptice je smeđa (boja maka) - da li je to uredu?

Što se tiče vaši, mislim da je i to preboljeno pa sam evo danas stavio i kadicu sa vodom jer sam vidio da ptica hoće da se kupa pa je koristila vodu koju sam namjenio za piće. primjetio sam da se kanarinac odmah počeo kupati.
Назад на врх Go down
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 15, 2010 9:52 am

Siskin, pa napisao sam ti kako da postupas dok dajes antibiotik. Exclamation Question

1. Nista osim hrane.
2. NE voce, NE povrce i NE zelenis.
3. Nikakve ostale vitamine.

PREBIOTIK je preparat koji vraca funkcuju crevnog trakta. Kada ptica oboli na pr. od kokcidioze, ceo crevni trakt joj je poremecen. Antibiotik leci pticu, ali joj je crevni trakt jos uvek poremecen. PREBIOTIK stiti crevnu sluzinu, vraca kompletnu funkciju na normalno i stiti od dalje zaraze. Zato se MORA davati posle svakog antibiotika. Takodje se daje i kao preventivna jer snabdeva organizam sa Mineralima koji fale i stiti od ostalih bolesti, tj zaraze.

Stolica smedje boje je dobar znak. Samo nastavi tako !!!
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Siskin
Pocetnik
Pocetnik
Siskin


Број порука : 99
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Bosna i Hercegovina

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 15, 2010 1:49 pm

Timbrado ::
Siskin, pa napisao sam ti kako da postupas dok dajes antibiotik. Exclamation Question

1. Nista osim hrane.
2. NE voce, NE povrce i NE zelenis.
3. Nikakve ostale vitamine.

PREBIOTIK je preparat koji vraca funkcuju crevnog trakta. Kada ptica oboli na pr. od kokcidioze, ceo crevni trakt joj je poremecen. Antibiotik leci pticu, ali joj je crevni trakt jos uvek poremecen. PREBIOTIK stiti crevnu sluzinu, vraca kompletnu funkciju na normalno i stiti od dalje zaraze. Zato se MORA davati posle svakog antibiotika. Takodje se daje i kao preventivna jer snabdeva organizam sa Mineralima koji fale i stiti od ostalih bolesti, tj zaraze.

Stolica smedje boje je dobar znak. Samo nastavi tako !!!

A pod kojim nazivom da tražim te prebiotike? Proizvođač, naziv?
Назад на врх Go down
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 15, 2010 2:57 pm

1. BEAPHAR Vitamin B Komplex. Od Beaphar firme mora da ima, posto si kupio Anti Parasite Spot on.
2. NEKTON B-Komplex.

Drzi se obavezno doziranja kako stoji u upustvu. Ni manje ni vise, a davati vise moze biti stetno za ptice.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Siskin
Pocetnik
Pocetnik
Siskin


Број порука : 99
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Bosna i Hercegovina

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 17, 2010 6:23 am

U subotu ću nositi stolicu kanarinca u veterinarski zavod na analizu. Možeš li mi reći šta mi oni mogu reći iz stolice? da li trebam prestati davati mak, niger, geomicin da taj nalaz bude što pouzdaniji ili mogu nastaviti? danas je sedmi dan, u subotu ću početi davati vitamine, tada ću ih tek dobiti...
Назад на врх Go down
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 17, 2010 10:17 am

Siskin ::
U subotu ću nositi stolicu kanarinca u veterinarski zavod na analizu. Možeš li mi reći šta mi oni mogu reći iz stolice? da li trebam prestati davati mak, niger, geomicin da taj nalaz bude što pouzdaniji ili mogu nastaviti? danas je sedmi dan, u subotu ću početi davati vitamine, tada ću ih tek dobiti...

Pticama se po stolici moze ustanoviti od cega je obolela. Veterinari to diagnosticiraju u laboru, tako da kada to obave bices obavesten o cemu se radi. Mak i niger mozes i dalje davati.

Inace kako je momentalno stanje, jel se malo oporavio?
Jel si nabavio B-Vitamin i koji?

Nadam se da ti je kanarinac na dobrom putu !!!
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Siskin
Pocetnik
Pocetnik
Siskin


Број порука : 99
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Bosna i Hercegovina

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 17, 2010 2:23 pm

Timbrado ::
Siskin ::
U subotu ću nositi stolicu kanarinca u veterinarski zavod na analizu. Možeš li mi reći šta mi oni mogu reći iz stolice? da li trebam prestati davati mak, niger, geomicin da taj nalaz bude što pouzdaniji ili mogu nastaviti? danas je sedmi dan, u subotu ću početi davati vitamine, tada ću ih tek dobiti...

Pticama se po stolici moze ustanoviti od cega je obolela. Veterinari to diagnosticiraju u laboru, tako da kada to obave bices obavesten o cemu se radi. Mak i niger mozes i dalje davati.

Inace kako je momentalno stanje, jel se malo oporavio?
Jel si nabavio B-Vitamin i koji?

Nadam se da ti je kanarinac na dobrom putu !!!

Nisam još počeo sa B vitaminom - dobit ću ga tek u subotu. Da li da svaki dan do subote dajem geomicina (dao sam i danas (7 dan))?

meni kanarinac izgleda odlično ali još uvijek se da primjetiti da nije u najboljem stanju jer mješavinu slabo jede (ali zato mak i niger sve pojede) a i svako drugi dan nađem sitnog perja kako je odbacio (kako sam mogao skontati francusko mitarenje). kakvo je tvoje misljenje vezano za ovo?
Назад на врх Go down
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 17, 2010 4:51 pm

Daj mu jos sutra, u petak pauziraj i od subote pocni da dajes B-Komplex isto 7 dana.

Kako si dosao na ideju (francuski mitar)???
Znas li sta je francuski mitar???
Bilo bi dobro kada bih malo opisao francuski mitar!!!
Pre nego sto ja nesto napisem, voleo bih da ti das tvoj komentar!!!

Za pocetak, ja cu samo reci da kod francuskog mitara ptica gubi perije krila i repa. Ostalo sledi posle tvojih-vasih komentara.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
zoran ptice pjevice
Pocetnik
Pocetnik
zoran ptice pjevice


Број порука : 21
Join date : 18.02.2010
Age : 53
Локација : Banja Luka

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 18, 2010 12:55 am

Siskin mozes mi reci gdje si kupio taj preparat ANTIPARAZIT? POZZ Very Happy
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
Siskin
Pocetnik
Pocetnik
Siskin


Број порука : 99
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Bosna i Hercegovina

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 18, 2010 7:21 am

Timbrado ::
Daj mu jos sutra, u petak pauziraj i od subote pocni da dajes B-Komplex isto 7 dana.

Kako si dosao na ideju (francuski mitar)???
Znas li sta je francuski mitar???
Bilo bi dobro kada bih malo opisao francuski mitar!!!
Pre nego sto ja nesto napisem, voleo bih da ti das tvoj komentar!!!

Za pocetak, ja cu samo reci da kod francuskog mitara ptica gubi perije krila i repa. Ostalo sledi posle tvojih-vasih komentara.

Francuski mitar - mitarenje izazvano stresom - pod stresom podrazumijevam da je ptica bila jako bolesna i da je zbog toga dozivjela stres.

Ovako, danas sam slikao stolicu ptice i evo slika ispod. Ptica izgleda uredu ali mi opet ova stolica malo čudna - jučer nisam davao ni niger ni mak i stolica se odmah razlikuje nije više tamno smeđa već ima ove neke bijele dijelove po sebi. Vidjet ćeš najbolje na slici.

evo i slika ptice - meni izgleda uredu.

Ovaj preparat za grinje sam kupio u Agrocentar Sjemenarna Mostar (www.sjemenarna.ba)

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Fy0h51vmlqf7gjmrsgp41

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Mrp82w8xj0x5y0zq0lwn1
Назад на врх Go down
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 18, 2010 9:54 am

Sve to za sad dobro izgleda. Znaci pomogao mu je taj Geomicin. cheers cheers cheers

Kao prvo, Francuski mitar je ne izlecljiv. Uzrok ovoga je neki VIRUS koji jos nije proucen. Sem, da ptice ne mogu da lete, ostali znakovi nisu poznati.
Takve ptice ne mogu da lete, vec setaju po dnu volijere.
Kod francuskog mitara ptica gubi perije na krilima i na repu. U nekim slucajevima cak i po celom telu. Ptica ostaje tako do sledeceg mitara, ali perije koje joj onda izraste,
je degenerisano. Ptice koje nose virus u sebi, prenose to i na svoje mlade kojima perije nikada ne raste kako treba. Takve ptice se odmah uklanjaju i ne koriste za dalji uzgoj.

Toliko o francuskom mitaru.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Siskin
Pocetnik
Pocetnik
Siskin


Број порука : 99
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Bosna i Hercegovina

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 18, 2010 10:38 am

Timbrado ::
Sve to za sad dobro izgleda. Znaci pomogao mu je taj Geomicin. cheers cheers cheers

Kao prvo, Francuski mitar je ne izlecljiv. Uzrok ovoga je neki VIRUS koji jos nije proucen. Sem, da ptice ne mogu da lete, ostali znakovi nisu poznati.
Takve ptice ne mogu da lete, vec setaju po dnu volijere.
Kod francuskog mitara ptica gubi perije na krilima i na repu. U nekim slucajevima cak i po celom telu. Ptica ostaje tako do sledeceg mitara, ali perije koje joj onda izraste,
je degenerisano. Ptice koje nose virus u sebi, prenose to i na svoje mlade kojima perije nikada ne raste kako treba. Takve ptice se odmah uklanjaju i ne koriste za dalji uzgoj.

Toliko o francuskom mitaru.

Znači uredu je ovakav izmet? prije ovoga je bio samo tamno smeđ...
Назад на врх Go down
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 18, 2010 11:06 am

Meni ptica sasvim ok izgleda.
Назад на врх Go down
Siskin
Pocetnik
Pocetnik
Siskin


Број порука : 99
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Bosna i Hercegovina

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 19, 2010 3:33 am

Pozdrav,

tek ću u ponedjeljak dobiti ove b-kompleks i Muvisel vitamine. da li da danas prekinem sa geomicinom ili da dadnem danas (pekat) i sutra (subota) pa da napravim pauzu u nedjelju i od ponedjeljka probiotici?

Molim savjet

EDIT: Danas sam našao puno sitnih pera u kafezu, očito mitarenje... šta da dajem za to?
Назад на врх Go down
zoran ptice pjevice
Pocetnik
Pocetnik
zoran ptice pjevice


Број порука : 21
Join date : 18.02.2010
Age : 53
Локација : Banja Luka

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 19, 2010 3:34 am

Hvala ti Siskin. Ovo mi djeluje prava stvar jer je dozirana za ptice, mada sam ja dosad davao invertin a to ja vjerovatno na slicnoj bazi. pozz
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 19, 2010 4:42 am

Siskin, napisao sam ti kako da postupas. Pogledaj predhodne poruke.

Sto se tice mitara, malo mi je cudno da sad mitari, a razloga moze biti vise.
Premestanje iz hladnog u toplo, promaja, kao i kuhinjska para su uzrok mitarenja.
Od prirodne hrane mozes koristiti krastavac, koji je jako bitan jer ubrzava mitarenje.
Onda mozes izmesati semensku hranu, a naj bolja mesavina koja je za sad poznata je: 800g svetlog semena i 200g Konoplje.
Od preparata koji se daju preko vode ili jajcane hrane ima od vise firmi, kao na primer od Versele Laga OROPHARMA Muta Vit, ili od firme Quiko preparat Bio i Biotin.

Kazes da gubi samo sitno perije. Od kada imas tog kanarinca ??? Ako si ga skoro nabavio, ja predpostavljam da je to jos mlada ptica, koja je prilicno kasno izvedena i koja tek sad ulazi u mitar, jer samo mlade, tj prvogodisnje ptice menjaju samo sitno perije. Tek sledece godine, znaci sa godinu i vise dana starosti menjaju svo perije (Krila i Rep).
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Siskin
Pocetnik
Pocetnik
Siskin


Број порука : 99
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Bosna i Hercegovina

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 19, 2010 4:54 am

Timbrado ::
Siskin, napisao sam ti kako da postupas. Pogledaj predhodne poruke.

Sto se tice mitara, malo mi je cudno da sad mitari, a razloga moze biti vise.
Premestanje iz hladnog u toplo, promaja, kao i kuhinjska para su uzrok mitarenja.
Od prirodne hrane mozes koristiti krastavac, koji je jako bitan jer ubrzava mitarenje.
Onda mozes izmesati semensku hranu, a naj bolja mesavina koja je za sad poznata je: 800g svetlog semena i 200g Konoplje.
Od preparata koji se daju preko vode ili jajcane hrane ima od vise firmi, kao na primer od Versele Laga OROPHARMA Muta Vit, ili od firme Quiko preparat Bio i Biotin.

Kazes da gubi samo sitno perije. Od kada imas tog kanarinca ??? Ako si ga skoro nabavio, ja predpostavljam da je to jos mlada ptica, koja je prilicno kasno izvedena i koja tek sad ulazi u mitar, jer samo mlade, tj prvogodisnje ptice menjaju samo sitno perije. Tek sledece godine, znaci sa godinu i vise dana starosti menjaju svo perije (Krila i Rep).

Kanarinca imam od maja prošle godine, a inače je star neke 3-4 godine , ne znam tačno jer tada kad sam ga kupio nisam pitao prijašnjeg vlasnika. Nisam ga premještao iz hladnog u toplo niti u sobi gdje stoji ima promahe, a i nije više u kuhinji tako da ni para ne dolazi do njega nikako.
Zar ima krastavaca sada?
Назад на врх Go down
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 19, 2010 4:59 am

Ovde na zapadu ga ima Very Happy Very Happy Very Happy
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
zoran ptice pjevice
Pocetnik
Pocetnik
zoran ptice pjevice


Број порука : 21
Join date : 18.02.2010
Age : 53
Локација : Banja Luka

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 19, 2010 5:47 am

Siskin vidim da imas problema sa pticom a ja cu ti preporuciti jedan odlican ljek. Zove se TRIMETOVET. Sastav:Trimetoprim,Sulfahlorpiridazin natrijum,Tripelenamin. Ima sirok baktericidni efekat na brojne gram pozitivne i gramnegativne bakterije. U slucaju kokcidioze nije pozeljno davati B komplex vitamine a u slucaju svih ostalih bakterijskih bolesti pozeljno je davati vitaminske preparate. Ovaj ljek ima za kupiti u Banja luci. Takodjer pozeljno je davati ptici koja je ostecena sluznica crijeva probiotike. To su ti laktobakterije ili dobre bakterije koje zive u crijevima i pomazu razgradnju hrane. Ima i to kupiti kod nas, PROBI ZUM I BIODIGEST se zovu. Ako sta zapne javi.. pozz
Назад на врх Go down
http://www.zoranbl.webs.com
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 19, 2010 6:54 am

Ako je TRIMETOVET lek za bakterijalno obolenje, onda se slazem sa tobom da u slucaju kokcidioze ne treba davati B-komplex, ako je tako preporuceno. Ali kokcidioza nema nista sa bakterijama, vec su to paraziti. Kod kokcidioze se radi o parazitima koji kako si i sam napisao steti crevnu sluzinu. Bas radi tog poremecaja posle davanja antibiotika mora se davati neki preparat koji vraca funkciju crevnog trakta, a za to je naj poznatiji Prebiotik B-Komplex. Barem ovde na zapadu vecina uzgajivaca tako postupa. Inace drago mi je sto si se javio na ovu temu tako da ima jos nekog ko se razume u ovakve stvari i da pomogne pojedincima.

Meni su NOKTI pukli od tipkanja !!! Very Happy Very Happy Very Happy
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Sponsored content





PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....   PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!.... - Page 2 Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
PROBLEM SA KANARINCEM POMAZITE!!!!....
Назад на врх 
Страна 2 of 3Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» PROBLEM SA STIGLICEM!!!...........
» PROBLEM SA MLADIM KANARINCIMA!....
» PROBLEM KOD NOSENJA-POLAGANJA JAJETA!
» PROBLEM SA KANARINCEM KOJEG SPREMAM ZA PARENJE!!!

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: UZGOJ PTICA :: BOLEST KOD PTICA-
Скочи на: