Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 O S I J E K! 2009

Go down 
5 posters
АуторПорука
RTOMEK
Pocetnik
Pocetnik
RTOMEK


Број порука : 25
Join date : 02.12.2009
Age : 49
Локација : SRB-V-SU

O S I J E K! 2009 Empty
ПорукаНаслов: O S I J E K! 2009   O S I J E K! 2009 Icon_minitimeMon Dec 21, 2009 12:59 am

Pozzdrav
Eto par reči u poseti HR. državnom prvenstvu koju je organizovalao Osječko udruženje ! Divna izložba prostor odličan , sve pod konac lepo uredno čisto!!! , prijatni domaćini mnogo lepih ptica ....iako se ja nebavim kanarincima ( na izložbi 80% ptica od 1600 kom bili su kanarinci i FE) moram da kažem da po rečima stručnjaka koji su bili i odavde iz Srbije ( Tepavac, Aca, Nenad...) kvalitet kanarinaca je bio iznenađujuće dodar , egzota nije bilo mnogo jedino bilo je divnih mutacija zebrastih zeba i nešto gulika, ptica iz F2 grupe je bilo malo , papagaja nije bilo mnogo možda je to nama delovalo čudno pošto na našoj izložbi u subotici bilo je blizu 200 papagaja a na HR državnom oko 100 , to govori koliko ljudi na severu bačke drže pretežno papagaje ali moram reći ovde nije reč samo o kvantitetu već i po viđenom i kvalitet je prisutan među našim odgajivačima ....
Sve u svemu vredelo je otići jer je bila divna manifestacija !!!!
pozzz ROBY




O S I J E K! 2009 85744osijek200901212244

O S I J E K! 2009 85747osijek200901512221

O S I J E K! 2009 85750osijek200902812220

O S I J E K! 2009 85752osijek200903212221

O S I J E K! 2009 86162osijek200903512249


O S I J E K! 2009 86169osijek200903612212
O S I J E K! 2009 86174osijek200904212217

O S I J E K! 2009 86180osijek200904512214

O S I J E K! 2009 86384osijek200904612277

O S I J E K! 2009 86388osijek200904712214

O S I J E K! 2009 86392osijek200904812214

O S I J E K! 2009 86397osijek200905012285



Dupli klik na sliku
Назад на врх Go down
http://www.sekcija-pticara.rs/
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

O S I J E K! 2009 Empty
ПорукаНаслов: Re: O S I J E K! 2009   O S I J E K! 2009 Icon_minitimeMon Dec 21, 2009 1:21 am

Robert svaka cast za slike i puno ti hvala.Sa slika se vidi da je manifestacija bila super na odredjenom nivou sto mi u Srbiji mozemo trenutno samo da sanjamo, ali se nadan da ce uskoro i kod nas ovako nesto da se organizuje i da ce ljudi moci da izlagaju a da ne strepe od koje kakve unspekcije i milicije da ce da im pokupi ptice, Ribert jos jednom hvala, Drle
Назад на врх Go down
RTOMEK
Pocetnik
Pocetnik
RTOMEK


Број порука : 25
Join date : 02.12.2009
Age : 49
Локација : SRB-V-SU

O S I J E K! 2009 Empty
ПорукаНаслов: Re: O S I J E K! 2009   O S I J E K! 2009 Icon_minitimeMon Dec 21, 2009 3:33 am

Pozzzdrav
Tu se nebi složio stobom Drle Very Happy i u Srbiji se organizuju dobre i kvalitetne izložbe tu prvenstveno mislim na Subotičku i na državno ali i na ostalim izložbama je organizacija pa i ptice dosta dobrog kvaliteta , ja sam recimo bio u januaru na svetskom prvenstvu u Italiji i da vam kažem da što se tiče papagaja nebi se mi osramotili kad bi uspeli da izlažemo na takvoj velikoj manifestaciji ..nadamse da uskoro (2012 u Sloveniji ) moćemo da se oprobamo , što se tiće FE sad se to sve rešava pa kad se steknu uslovi da se i oni izlažu biće i toga kodnas ali nemojte očekivati da to može danas na sutra jer kvalitetni primerci Fe su izuzetno skupi a da nepričamo o mutacijama to će da potraje ali ide to sve svojim tokom ...
Avikultura u Srbiji je bila i ostala jaka i pored svega što se izdešavalo ljudi koji su radili u savezu i pored velikih muka uspeli su kako tako ordžit neki nivo ...nažalost pare su veliki gospodar ali i pored toga ja mislim da možemo biti zadovoljni jer ima grana u kojima smo bogami i dalje jaki Wink
pozz Roby
Назад на врх Go down
http://www.sekcija-pticara.rs/
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

O S I J E K! 2009 Empty
ПорукаНаслов: Re: O S I J E K! 2009   O S I J E K! 2009 Icon_minitimeMon Dec 21, 2009 3:39 am

Robert nismo se ja i ti razumeli ja sam mislio iskljucivo na sumske ptice tj. na faunu Evrope da se slobodno sme izlagati.A te izlozbe sto su boljeg kvaliteta mozes na prste da izbrojis mislim da se slazes sa mojim misljenjem pozdrav Drle
Назад на врх Go down
RTOMEK
Pocetnik
Pocetnik
RTOMEK


Број порука : 25
Join date : 02.12.2009
Age : 49
Локација : SRB-V-SU

O S I J E K! 2009 Empty
ПорукаНаслов: Re: O S I J E K! 2009   O S I J E K! 2009 Icon_minitimeMon Dec 21, 2009 3:47 am

da nažalost tako je
Назад на врх Go down
http://www.sekcija-pticara.rs/
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

O S I J E K! 2009 Empty
ПорукаНаслов: Re: O S I J E K! 2009   O S I J E K! 2009 Icon_minitimeMon Dec 21, 2009 9:06 am

Super slike, hvala Robi!
Назад на врх Go down
БАНЕ
Zasluzni clan
Zasluzni clan
БАНЕ


Број порука : 200
Join date : 14.10.2009
Age : 43
Локација : Moskva-Loznica

O S I J E K! 2009 Empty
ПорукаНаслов: Re: O S I J E K! 2009   O S I J E K! 2009 Icon_minitimeTue Dec 22, 2009 12:59 pm

zavidim hrvatima...dosta su ispred nas sto se tice ptica)))
a zavidim i dr nenadu jer je bio tamo a ja ne Mad i tebi roberte
gledao sam ovde u moskvi neke video zapise i slike sa izlozbi i mogu vam reci da je veoma traljavo i nemaju cak ni takmicarske kaveze nego izlazu u svojima.za njih su mozaik kanarinci jos uvek pojam a za bastarde fauna x fauna vecina nije nikad ni cula....
Назад на врх Go down
Rale
Urednik
Urednik
Rale


Број порука : 171
Join date : 14.05.2009
Age : 49
Локација : Backa Palanka

O S I J E K! 2009 Empty
ПорукаНаслов: Re: O S I J E K! 2009   O S I J E K! 2009 Icon_minitimeWed Dec 23, 2009 2:18 am

Pozdrav svima, evo da i ja iznesem svoje misljenje sto se tice izlozbi. Ove sezone posetio sam dosta izlozbi, jedino mi krivo sto nisam bio u mogucnosti posetiti izlozbu u Subotici, i moji utisci su polovicni. Drzavna u Nisu je bila organizovana na zavidnom nivou i mnogo jaca i bolja neko proslogodisnja u Beogradu, odusevila me je i izlozba u Sremskoj Mitrovici mada mi se izbor lokacije i organizacija nisu svidele, sto se tice izlozbe u Osjeku ocena je cista 10 od samog izbora lokacije za odrzavanje izlozbe preko same organizacije pa do broja izlozenih ptica, sve u svemu svetski. Ostalo je jos da obidjem Sombor, mada ima jos izlozbi, to mi je nekako najmilija izlozba na kojoj sam zadnjih 6 godina redopvan posetilac.

Evo i od mene par slika iz Osjeka
O S I J E K! 2009 Dscn1847f1

O S I J E K! 2009 Dscn1855a1
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

O S I J E K! 2009 Empty
ПорукаНаслов: Re: O S I J E K! 2009   O S I J E K! 2009 Icon_minitimeWed Dec 23, 2009 3:05 am

Pozdrav Rasko sta mene interesuje posto si dosta izlozbi posetio, kakav je tvoj utsak i tendencija tih izlozbi idu li svi na boljem ili jos vise kvalitet izlozbi opada.Mislim na izlozbe u Srbiji.Ja sve mislim da od izlozbe do izlozbe zavisi koje organizator toga svega i koje se drustvo prihvati toga posla.Ako imate jako drusrvo i jake pticare u njemu posebno pozrtvovane u svom radu ja nislim da je i izlozba uspela.Bane ne treba biti na nikog zavidan svako drusrvo moze da postigne zavidan nivo ako ima dobrog predsenika i organizatora grustva i vredne clanove.Ljudi se trude da kad nesto rade urade kako treba a ne ko kod nas ma sta me bruga jel komsiji crkla krava nije moja, e pa zato nam i tako ide samo zavist, zloba i pakost nas je i doterala do ovoga dokle smo dosli, zato treba svi zajedno jedni druge da podrzavamo i pomazemo u bilo kom obliku kolko mozemo Drle
Назад на врх Go down
Rale
Urednik
Urednik
Rale


Број порука : 171
Join date : 14.05.2009
Age : 49
Локација : Backa Palanka

O S I J E K! 2009 Empty
ПорукаНаслов: Re: O S I J E K! 2009   O S I J E K! 2009 Icon_minitimeWed Dec 23, 2009 5:19 am

Ako u buduce krene sve ovim smerom i tempom pticarske izlozbe u Srbiji ima da se podignu naa zavidni nivo, ovogodisnji Drzavni sampionat je bio mnogo bolji od proslogodisnjeg, izlozba u Subotici (bar po vidjenim fotografijama i video zapisima) isto je jaca u odnosu na proslogodisnju, Sremska Mitrovica je iznenadjenje za mene ocekivao sam klasicnu golubarsko-zivinarsku izlozbu a bilo je mnogo vise izlozenih ptica nego u Novom Sadu. Mislim da je najveci problem u Srpskom pticarstvu hronicni nedostatak novca, izlozbeni kavezi su iz vremena Tita lokacije gde se odrzavaju izlozbe su uglavnom neka stara skladista sa slbim osvetljenjem losim odnosno nikakvim grejanjem sto je i najveca mana koja vrsne odgajivace sputava da svoje odlicne ptice iznesu na izlozbu
Назад на врх Go down
RTOMEK
Pocetnik
Pocetnik
RTOMEK


Број порука : 25
Join date : 02.12.2009
Age : 49
Локација : SRB-V-SU

O S I J E K! 2009 Empty
ПорукаНаслов: Re: O S I J E K! 2009   O S I J E K! 2009 Icon_minitimeWed Dec 23, 2009 6:02 am

Pozdrav Svima... što se tiče izložbi , godinama obilazim mnoge izložbe i po srbiji i po Mađarskoj! Za one u mađarskoj mogu da kažem da su više revijalnog karaktera , što znači da se neodržavaju po pravilima COM ( ili samo nekoliko njih ) mogu se izlagati ko šta ima ,i bez prstena i ko kako hoće. I kodnjih je držanje FE zabranjeno čak ni hibride nemaju na izložbama ( iako su članovi EU ) , pored toga imaju puno izložbi i to uvek lepo uređeno( staviću slike...).
U Srbiji nažalost ima izuzetno malo udruženja koji uspeju da organizuju izložbe ( ali je zato mnogo onih koji dele pamet Very Happy ) , tu treba reći da ja za izložbu smatram onu koju organizuje udruženje član SOF -a i gde su pravila COM -a ispoštovana i gde sude sudije OMJ. MI na drugim manifestacijama i ne učestvujemo ( nelomimo ptice bez veze !) . Ove godine izložbu su organizovali APATIN , SR MITROVICA , SUBOTICA , DRŽAVNO NIŠ i očekuje nas SOMBOR , nažalost u užoj Srbiji ima izuzetno mnogo udruženja ali sem NIŠ-a već godinama niko ništa ne organizuje a što je još veći problem ni neizlažu na izložbama ba barem na taj način da pomognu i organizatora , Udruženja ulažu izuzetno velike napore da organizuju izložbu pa na kraju i nema izlagača ( pa još kad ti neko dođe pa kaže pa malo je ptica a on sam nikad ništa izlagao nije onda ti se kosa diže na glavi scratch ), to je isto problem , u zadnjim godinama naše udruženje koje učestvuje na svim izložbama koje se organizuju učestvuje skoro svugde sa blizu stotinak eksponata , tako da mi sami izlažemo blizu 30% ukupno izloženih ptica na izložbama !!!!
Subotička izložba je godinama posle državnog najveća izložba u Srbiji ( Rale žao mi je što nisi bio lol! ) naravno i po kvalitetu i po broju izloženih ptica ,svake godine se povećava ova brojka tako da ove godine bilo je izloženo oko 550 ptica od kojih je bilo blizu 200 papagaja ( izuzetnog kvaliteta!!) ovoliko izloženih papagaja nikad nije bilo u zadnje dve decenije cheers cheers ni na jednoj izložbi na ovim prostorima .
U organizaciji izložbe učestvuje oko 35-40 članova našeg udruženja što je izuzetan broj ljudi , koji ovo rade već godinama tako da sve ide rutinski . Godišnje od prilike posetim oko 10 izložbi i u razgovoru sa organizatorima slobodno mogu da kažem da ovakve ekipe nema u širem okruženju Embarassed
Jedino je uvek to problem kako pokupiti što veći broj izlagača jer nažalost mnogi ni toliko nedoprinose da donesu po koju pticu lol! .Tako da organizatorima svaka čast jer oni uvek odrade ogroman posao ali gde su IZLAGAČI Question
pozz ROBY
Назад на врх Go down
http://www.sekcija-pticara.rs/
Sponsored content





O S I J E K! 2009 Empty
ПорукаНаслов: Re: O S I J E K! 2009   O S I J E K! 2009 Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
O S I J E K! 2009
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» IZLOZBA U SUBOTICI 2009!.
» SRBSKI SPORT!.

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: SVASTA PO NESTO :: IZLOŽBE-
Скочи на: