Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 RAZNE MESAVINE PLUS DODACI!

Go down 
+4
zoranknez
IGOR 72
Steva
Drle
8 posters
АуторПорука
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Empty
ПорукаНаслов: RAZNE MESAVINE PLUS DODACI!   RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Icon_minitimeMon Nov 09, 2009 2:04 am

U ovoj temi bi se malo osvrnuo i na hranu za nase sumske ptice pavacice,
koje zive kod nas i na nasim prostorima.U sustini sve sumske ptice koje jedu semensku hranu mogu da se hrane sa razlicitim mesavinama semena za kanarince sa raznim dodacima, u obzir se uzimaju dodaci sta doticna ptica posebno voli i jede.Tako za stiglice imamo razlicite mesavine kao mesavina za stiglice+cajzle mesavina, mesavina za stiglice majore i u tim mesavinama moze da se dodaju razni dodaci u zavisnosti od vremenskog perioda (prolece, jesen, zima),U prolecu kao dodaci se dodaju prvi listovi naslacka i misevkinje i drugih svezih biljaka koje ptice jedu, u jesen kod mitarenja svezi krastavci u zrelo semenje pojedinih trava i maslacka, dog zimi se pojacava hrana sa raznim vrstama masnog semena kako bi ptice ako zime napolju stvorili jedan manji sloj rezerve u masnoci kako bi lakse podneli zimu,Takodje za sve vrste cajzli ima razlicite vrste mesavina.za nase evropske cajzle i za juznoamericke cajzle su razlicite mesavinea i u tim mesavinama se stavljaju razliciti dodaci.Ja mislim za uvod u ovu temu i pocetak toliko a kasnije sledi malo detaljnije i vise, a i od vas moze neko da se nadoveze, pozdrav Drle
Назад на врх Go down
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Empty
ПорукаНаслов: Re: RAZNE MESAVINE PLUS DODACI!   RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Icon_minitimeMon Nov 09, 2009 2:27 am

Ja koristim standardnu kanarinsku hranu, pojacanu konoljom, nigerom i suncokretom, a uvek imaju ponudjenu Quik-ov dodatak za faunu Evrope:

http://www.deckxnv.com/en/products/bird/food/quiko-fauna-hardbill-1kg-453-215/

Tu ima svega i svacega, plodova raznih drveta, mravljih jaja, nekih insekata... vrlo korisna stvar.
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Empty
ПорукаНаслов: Re: RAZNE MESAVINE PLUS DODACI!   RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Icon_minitimeMon Nov 09, 2009 2:34 am

Stevo a gde nabavljas ovaj Quik-ov dodatak i kolko kosta, pozdrav Drle
Назад на врх Go down
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Empty
ПорукаНаслов: Re: RAZNE MESAVINE PLUS DODACI!   RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Icon_minitimeMon Nov 09, 2009 3:00 am

U Zemunu kod Redze. Poslednji put kad sam uzeo kostao je oko 600-700 din.
Назад на врх Go down
IGOR 72
Urednik
Urednik
IGOR 72


Број порука : 399
Join date : 07.10.2009
Age : 51
Локација : Skoplje-Makedonija

RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Empty
ПорукаНаслов: Re: RAZNE MESAVINE PLUS DODACI!   RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Icon_minitimeMon Nov 09, 2009 10:34 am

Steva ::
U Zemunu kod Redze. Poslednji put kad sam uzeo kostao je oko 600-700 din.
koliko je pakovanje te hrane kao sto vidim to je 1kg. sto kosta 600-700dinara koliko je to u evrima Question
Назад на врх Go down
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Empty
ПорукаНаслов: Re: RAZNE MESAVINE PLUS DODACI!   RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Icon_minitimeMon Nov 09, 2009 11:33 pm

IGOR 72 ::
Steva ::
U Zemunu kod Redze. Poslednji put kad sam uzeo kostao je oko 600-700 din.
koliko je pakovanje te hrane kao sto vidim to je 1kg. sto kosta 600-700dinara koliko je to u evrima Question

Racunaj oko 10 evra sad.
Назад на врх Go down
zoranknez
Pocetnik
Pocetnik
zoranknez


Број порука : 116
Join date : 01.03.2010
Age : 64
Локација : Krusevac Srbija

RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Empty
ПорукаНаслов: RAZNE MESAVINE PLUS DODACI!   RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Icon_minitimeFri Mar 05, 2010 1:15 pm

Moram malo da se umešam i ja u ovu temu.Kolko vidim svi ljubomorno čuvaju recepture za mešavinu za ishranu divljih ptica. Mad Mad Mad Mad

Ja imam nešto konkretno

sastav kolišina u kg
KONOPLJE 1 kg
LAN 1 kg
OLJUSTEN OVAS 1 kg
NIGER 0.5 kg
ULJANA REPICA 0.5 kg
seme cesljuge I cicka 0.3 kg
mesavina za kanarince 2 kg

Question Wink Question
Voleo bih da malo prokomentarišete ovaj sastav mešavine.

king king king king king
Назад на врх Go down
http://www.bagdala037.forumburundi.com
Daralin
Pocetnik
Pocetnik
Daralin


Број порука : 87
Join date : 04.12.2009
Age : 62
Локација : Srbija-Nemacka

RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Empty
ПорукаНаслов: Re: RAZNE MESAVINE PLUS DODACI!   RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Icon_minitimeSat Mar 06, 2010 1:38 am

Pozdrav Zorane moze da prodje samo ja smatram da je mesavina dosta siromasna, sa vrstama semena kakvih ima ovde gde ja zivim i sta ja kupuhem pticama, na primer Blatner mesavina sadrzi ovog semena:

3 kg divljeg semena
2,1 kg nigera
1 kg svetlog semena
400 g seme crne salate
400 g seme bele salate
300 g konoplje
300 g suncokret crni sitni
300 g zeslje
300 g seme boce
300 g seme bora
300 g zuti nocurak
300 g plavog maka
300 g perila bela
300 g perila braon
300 g seme susama
300 g seme knaul trave
250 g seme radica
250 g seme cveca
250 g seme korova
250 g crvene repice
250 g crvenog prosa
250 g japanskog prosa
250 g belog prosa
250 g seme spanaca
250 g seme breze
250 g seme koprive
250 g seme jove
200 g belog maka
200 g seme trava

Na oko izgleda premnogo semena ali to tako treba da bude posto i ptica kada je u prirodi jede to sve otprilike, uz to dajem od godisnjih doba razne salate trave maslacak suvih smokava i naravno pred parenje proklijalo seme crve brasnare ,mravlja jaja i jajcanu hranu sa spirulinom.Naravno moze da neko kaze da je ovo previse da smo ranijih godina sumske ptice drzali samo na konoplju i suncokretu i ptice su zivele jeste samo sto nam ptice nisu zivele tako dugo i izvodile svoje potomke u vorijerama i velikim kafezima, vreme se menja a sa vremenom mora da se ide u korak, pozdrav Daralin
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Empty
ПорукаНаслов: Re: RAZNE MESAVINE PLUS DODACI!   RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Icon_minitimeSat Mar 06, 2010 2:02 am

Pozdrav i za Zorana i za Daralina, moram odmah da napomenem da je velika razlika gde koji zivi i kakve mogucnosti ima,Daralin ne mozes ti uporedjujes zapad sa Srbijom, na zapadu imas svega da kupis dok u Srbiji si zadovoljam ako u poljoprivrednoj apoteci moze da kupis bar dobru mesavinu za kanarince gde mozes da dodajes jos pojedina semena sto mozes da nadjes.Mada danas i u Srbiji mozes da nadjes pojedine mesavine poznatih firmi ali jos nije to to jer ih nemas svuda vec samo u pojedine vece gradove, sve u svemu napredujemo ko puzevi, pozdrav
Назад на врх Go down
zoranknez
Pocetnik
Pocetnik
zoranknez


Број порука : 116
Join date : 01.03.2010
Age : 64
Локација : Krusevac Srbija

RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Empty
ПорукаНаслов: RAZNE MESAVINE PLUS DODACI!   RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Icon_minitimeSat Mar 06, 2010 2:13 am

Svaka cast za recepturu jer mislim da se polako otkravljujemo tj hocemo da i pomognemo jedan drugom.Ali Daralin neznam iz kog si mesta i da li sve ovo moze u tvom gradu da se kupi.Kod mene u Krusevcu sto rece Drle ,imas samo mesavinu za kanarince i ponegde neku vrstu senena ni 1 posto od ovog tvog recepta.Tuzno i zalosno,ali istina.
Pozdran od Zorana
Назад на врх Go down
http://www.bagdala037.forumburundi.com
cirkovi
Pocetnik
Pocetnik
cirkovi


Број порука : 32
Join date : 04.12.2009
Age : 58
Локација : srbija

RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Empty
ПорукаНаслов: Re: RAZNE MESAVINE PLUS DODACI!   RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Icon_minitimeSat Mar 06, 2010 10:09 am

zorane nije bas tako malo je bolje nego sto je bilo,daralin je dao recepturu blatner mesavine koja je medju najboljim mesavinama za divljake i koju ako smem da kazem ovde imas kod mene,medjutim drugi je malo veci problem da li i ko moze cenu da plati za tu mesavinu posto je kod nas skuplja negpli u nemackoj naprimer.To je to sto se tice blatnera,a i divlje seme iste firme koje je mnogo jeftinije sa malo manje komponenti zadovoljava poterebe za dobre ptice.Veliki pozdrav!!! lol! lol! lol! lol!
Назад на врх Go down
Rale KG
Moderator
Moderator
Rale KG


Број порука : 543
Join date : 20.02.2010
Age : 62
Локација : Kragujevac

RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Empty
ПорукаНаслов: Re: RAZNE MESAVINE PLUS DODACI!   RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Icon_minitimeWed Apr 07, 2010 12:12 pm

zoranknez ::
Moram malo da se umešam i ja u ovu temu.Kolko vidim svi ljubomorno čuvaju recepture za mešavinu za ishranu divljih ptica. Mad Mad Mad Mad

Ja imam nešto konkretno

sastav kolišina u kg
KONOPLJE 1 kg
LAN 1 kg
OLJUSTEN OVAS 1 kg
NIGER 0.5 kg
ULJANA REPICA 0.5 kg
seme cesljuge I cicka 0.3 kg
mesavina za kanarince 2 kg

Question Wink Question
Voleo bih da malo prokomentarišete ovaj sastav mešavine.

king king king king king

S` obzirom na dubinu naseg dzepa mozemo samo da sanjamo o Blatnerovoj mesavini. Zorane ova tvoja receptura je idealna za nase uslove i mislim da sadrzi sve sto nasim pticama treba. Sve ostalo je fantazija. Pozz!
Назад на врх Go down
Dalibor Vasić
Pocetnik
Pocetnik
Dalibor Vasić


Број порука : 20
Join date : 07.11.2011
Age : 29
Локација : Ćićevac, južna Srbija

RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Empty
ПорукаНаслов: Re: RAZNE MESAVINE PLUS DODACI!   RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Icon_minitimeMon Nov 07, 2011 6:20 am

Moja smeša za divlje ptice iliti Faunu Evrope je sledeća:

2kg hrana za kanarinca
1kg belgijsk oseme
1kg divlje seme
1kg konoplja
pola kg uljana repica
pola kg niger
i sve to lepi izmešam u jednu plastičnu kantu i miran sam par meseci, pa jovo nanovo.

Imao sam problem sa velikim mortalitetom ptica dok sam koristio običnu hranu za kanarince kod faune evrope, video sam da nije to to i da im još nešto fali. Onda sam se raspitao kod starijih odgajivača i dobio sam ovaj recept, od tada da kucnem u drvo sve ide na bolje.

Zaboravih da napišem da suncokret ne mešam u ovo seme, ali ono je pod OBAVEZNO što dajem pticama preko cele godine.

Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
Sponsored content





RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Empty
ПорукаНаслов: Re: RAZNE MESAVINE PLUS DODACI!   RAZNE MESAVINE PLUS DODACI! Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
RAZNE MESAVINE PLUS DODACI!
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: UZGOJ PTICA :: HRANA ZA SUMSKE PTICE-
Скочи на: