Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 SPREMANJE PTICA ZA PARENJE

Go down 
+10
milovan
cirkovi
Timbrado
Nikolasbc
sestoperac
Steva
Siskin
popBL
БАНЕ
Drle
14 posters
Иди на страну : 1, 2, 3  Next
АуторПорука
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeThu Oct 29, 2009 11:40 pm

Ovu sam temu otvorio jel polako se priblizava vreme pojedinih ptica za parenje.Pa ako neko pocinje sa pripremljenjem ptica i ima kakva pitanja ili oce svoja iskustva da iznese moze to ovde da uradi, pozdrav Drle
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: KLIJALO SEME!..................   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeFri Oct 30, 2009 1:35 am

Za dobro pripremanje ptica za parenje, pored obicne hrane i pojacane hrane sa jajcanom hradom dolazi i proklijala hrana tj.seme.Proklijalo seme se mesa sa jajcanom kupovnom ili svezim kuvanim jajuma.Za klijanje semena moze da se koriste normalne mesavine ili specijalne mesavine i semena.Ja ovde koristim specijalnu mesavinu za sumske ptice, niger seme, sitan suncokreti seme od nocurka ili kako se kod nas zove.Sene za klijanje moze se pripremati u obicnim plasicnim sudovima ili u takozvanim automatima za klijanje semena.Kazem plasticnim sudovima sto znaci i celo sito sa mrezicom mora da bede plasricno radi rdje da preko nici ne zardja.Ja licno koeistim ovaj atomat za klijanje semen
]Ja koristim nekoliko vrsta senena za klijanje.Koristim specijalnu mesavinu za sumske ptice, niger seme, sitan suncokre imam automat za klijanje koji ima tri suda i u svaki sud stavim drugo seme, dobro svaki sud isperem sa vodom imam specijalno ulje koje ne podrzava budj i ostavim da stoji.U prva dvadeser i cetiri sata ponavljam ispiranje dva puta i preko noci ga ostavim u vodi da stoji.Sledeci dan ga ispirem tri cetiri prta i treci dan je moje proklijalo seme gotovo.Dajem ga zajedno sa jajcanom hranom zajedno ili ga izmesan sa izrendisanom sangarepom uz dodatak E vitamina i spiruline.Tako seme koristim samo tri dana a drzim ga u frizideru,i to je to

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE 440301biosetkeimautomat

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE 96310747gr512123544lo1

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE 963112711gr218123511lo1



Последњи изменио Drle дана Fri Oct 01, 2010 12:39 am. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: BIRANJE PTICA ZA PARENJE!.   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeThu Nov 12, 2009 1:24 am

Opet ja posto niko nece da se izjasni.Evo sezoma za parenje kanarunaca sano sto nije pocela pa me interesuje kako vi birate ptice za parenje, da li se kod biranja ptica moze doprineti da se zma sta ce te od mladih ptica vise da dobijete, muzjake ili zenke.Jer ja sam citao da kod kanarinaca svaki pticar moze da predpostavi sta ce da dobije kod odredjenih parova na osnovu kolko su ptice koje se pare stare.Pa me interesuje kakva su vasa iskustva.
Evo sta sam ja nasao i citao o pojedinim savetima nekih pticara:

- Sparivanjem mladog mužijaka sa starom ženkom dobija se više muških nego ženskih kanarinaca koji imaju odlike oca.

- Odrastao mužijak sparen sa odraslom ženkom daju kanarince oba spola , koji imaju odlike oba roditelja.

- Stari mužijak i mlada ženka izvode na svijet više ženskih nego muških kanarinaca koji imaju odlike majke.

- Sparivanjem dva mlada primjerka dobijaju se kanarinci oba spola, koji liče na svoje babe i dede (roditelje oba svoja roditelja).

- Ako u jednom gnijezdu sa 4 do 5 ptica prevladavaju ženke, kad odrastu oni će biti izvanredne majke.


Da li je neko ovako nesto vec isprobavao, pozdrav Drle
Назад на врх Go down
БАНЕ
Zasluzni clan
Zasluzni clan
БАНЕ


Број порука : 200
Join date : 14.10.2009
Age : 43
Локација : Moskva-Loznica

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeThu Nov 12, 2009 11:10 am

TO JE TACNO MADA JA NISAM NIKAD VODIO RACUNA O TOME...
UVEK SAM PARIO PTICE KOJE NISU U SRODSTVU I GANJAO(ZA MOZAIKE)I ZENKE I MUZJAKE SA JAKIM MASKAMA...
MENI MUZJAK MOZAIK SA LOSOM MASKOM NIJE ATRAKTIVAN...
SAD TRENUTNO IMAM MLADE MUZJAKE I MATORE ZENKE TAKO DA CE BITI DOSTA MUZJAKA U OVOJ SEZONI...
LJUDI KOJI BASTARDIRAJU SA MLADIM KANARINKAMA CESTO KAZU IMAO SAM MNOGO ZENKI,ZASTO?
VEROVATNO JE U PITANJU MATORI STIGLIC KOJI JE VEC PARIO I MLADA ZENKA KOJA NIJE BILA SA KANARINCEM,JER JE TAKO LAKSE UPARITI TVRDE....MOZDA VAZI KAO I ZA KANARINCE,TREBA PARITI CELAVCE ODNOSNO MLADE STIGLICE SA MATORIM ZENKAMA DA BI BILO VISE MUZJAKA BASTARDA...
ETO TO JE MOJE LOGICNO MISLENJE....
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeSat Nov 14, 2009 9:00 am

KEIMFUTTER--KLIJAVO SEME!

Keimfutter H. Naggatz

Klica ili izvor hrane općenito nije prikladan kao glavna hrana. Međutim, ona ima Beifutter za uzgoj mladih ptica visoki prioritet.

Uz nicanje sjemena i njihova hranjiva sadržaj je smanjen, dok se povećava sadržaj vitamina. Keimfutter također pruža vrhunske usluge u fazi tranzicije na "prekida" u nosila. Jer oni uče uključivanje hrane žitarica lakše ako je dodan Keimfutter. Međutim, ne smije previše jesti pretežno, jer će to dovesti do crijevnih poremećaja i Rotleibigkeit.
U pripremi Keimfutters pogleda razlikuju. Neke bakterije u sito, drugi se koristi u čarapa ili plastičnu vrećicu tako da nije važno što je metoda važno samo da je završio Keimfutter također se mogu koristiti. Za vlage i topline - to je sredina u Keimfutters - Bakteien i gljiva također pružaju idealno Wachstumsbeding ma.
Proizvodnja: sljedeći su opisane dvije metode Keimfutterherstellung.

Metoda 1:

Keimfutter se nalazi u Plastiksieb i dobro isprati. To je sito tada visio u zdjelu. U hranu pod vodom (mlaka) set (1 -2 sata). Nakon što je hrana dobro isprati pod tekućom vodom.
Tada ekran s vlagom zasićen hrana opet) obustavljeni u čašu na palubi sama po sebi je čista voda (za održavanje vlage. To ne bi trebao imati Konatkt preko sita s vodom, tako da kisik slobodno može doći do hrane. Da biste spriječili sušenje gornjeg sloja zrnatog jedan pokriva zaslon sa staklenim ili plastičnim disk.
Za sada klijati treba više topline oko hrane (18 -22 ° C). To svibanj biti zdjela na peći u kotlovnici skup (ali budite oprezni! Keimfutter ne smije biti previše topla). U ljeto, to nije potrebno, jer tada su visoke temperature. Pribl. 12 sati prije hranjenja možete staviti sito s Keimfutter na vlažnom krpom. To je prednost da Keimfutter previše vlažno da se za prehranu i to ne isušivanje.
Keimfutter bi trebao biti ispran svakih 12 sati. Je Umgeb-ungstemmperatur dovoljno visok, hrana je germinated nakon 24 - 48 sati, u suprotnom Klijavost uzrokuje izlučivanje traju duže.

Metoda 2:

Keimfuttermischung se nalazi u čarapa (na primjer, pamučnih čarapa i teniske čarape) i za otprilike 1 do 2 sata u toploj vodi ušao derogates. To je onda dobro isprati tekućom vodom i ukrašeni isječak na vješalica. Nakon što je oko 12 sati je hrana uvijek zajapuren drugi put, dalje je 12 sati kasnije, u off-postizanja sobnoj temperaturi (oko 20 ° C), Keimfutter završen.

Uprava:

Ako su zrna napuknut i Keimspitzen ravno iz-dolaze, Keimfutter jede najviše. On pokriva vrijeme razvoja nastali za ptice već smanjio ne-probavljiva vlakna i sadržaj vrijednih tvari. Hladnjak je znatno usporen klijavost procesu, i mogu držati završio Keimfutter 1 do 2 dan. Kada germinated sjemena prije hranjenja isprati opet (ovo obično nije potrebno), oni opet moraju biti suhe koš (cjedilo na ručnik ili upijajući papir). Mi ga propustiti, ćemo promicati fermentacija brod u obloge - i probava od ptica. Možemo vam ponuditi Keimfutter samo u vrlo tankih slojeva. Debeli slojevi Keimfutter brzo će se kiselo i dnu leže zrna početi trunuti lako. Ako je, međutim, tankih površinskih slojeva suha van malo, pa ptice su zaista nije tako pohlepan u kadru, ali isto tako im nauditi na bilo koji način. Ako Keimfutter (ako nije dosta jede u uži izbor) tijekom dana, hranjenja nije potpuno suha da se mogu vidjeti ostaci trebali bi se ukloniti čak iu večernjim satima.

Sastav:

Pogodno sjemena Keimfuttermischungen:

Canaries / šuma ptice: silovanje (ljeti), Katjang grah, Negersaat, milo, safflower, Dari, srebro Millet

Egzote: Silberhisre, Senegalhirse, Japan sirak, proso čovjeka, Negersaat, ploča proso, proso crveni, grah Katjang

Tigrice: Srebro proso, sirak Plata, Lapanhirse, crveno proso, milo, Dari, Katjang grah, heljda, zob, pšenica, safflower, Senegal, proso, sjemenke suncokreta (mala prugasta)

Pod normalnim okolnostima ne treba hraniti smjesa za klijati ver-kontakta (najviše) posebnim Keimfuttermischungen. Za lijeni ne marijuana sjemenke i žitarice kao što su laneno mulj pružiti osnovu za bakterije.
U svoj set Keimfutter vas pri prvom redu, žitarica, hrane ptice sretan, čak i kada je suh.
Nicanje stopa Keimfutter trebala bi biti barem na 80 - 90%. Da biste utvrdili klijavost stopa biti razumno precizne, mora se uzeti nevolje računati Keimproben. Bit ćete iznenađeni kako se lako blago klijavost stope na 10 do 30% procijenjene ver. Od hrane se suhom i hladnom mjestu.

Kada i koliko?:

Keimfutter nisu raspoređeni tijekom godine kroz životinja. On inicira uz administraciju Keimfutter uzgojne sezone. Keimfutter se ne bi trebao biti primijenjen u zimi u grijane prostore ili u vlažnom vremenu. Tu bi mogao biti druge probavne smetnje i proljev rezultat. Keimfutter uvijek mora biti dodijeljeni u hrani, osobito mladih životinja svibanj neće moći da TAC gorging. Kukuruz uvijek mora ostati glavna hrana, jer u suprotnom s crijevne bolesti, itd. Rotleibigkeit se očekuje na lageru.
Keimfutter promovira prijelaz na hranu stabilnosti.
Mi Keimfutter ne kao važna hrana, nego kao sortirano hrane, mi füghren trimanje od ptica. To je podržan od strane činjenica da čak kalorija sadržaj žitarica kroz ver-klijanja će se smanjiti. Mi odmastite ptica i podići njegovu Kontition.

Opće informacije:

Kroz nicanje sjemena iz izvora i njihove prehrambene sadržaj (kalorija je smanjen), a istovremeno povećavaju sadržaj vitamina i hrane. Nicanje izaziva izlučivanje kisika moraju doći do sjemena, jer ne mogu klijati drugdje. U Osim toga, nedostatak kisika potiče rast plijesni. Keimfutterautomaten nedostatak svih: nedostatak kisika i ne postoji opsežna pranje hrane moguće.
Keimfutter mora biti čista, ako se koristi za klijati. Ako je prašnjav, najprije bi trebao biti minirani u vjetar. Pogotovo sva dodatna oprema za proizvodnju moraju biti čisti. Pogotovo vlage i topline - to je sredina u Keimfutters - bakterije i gljivice i pruža idealne uvjete raste.
Keimbehältnisse se mora očistiti prije uporabe, vrlo temeljito.
Kada je kontejner mirisna (sito i klijanje) pljesniv, onda vjerojatno Keimfutter zadržao previše vlažna, te ga je ovaj formirana kalup. U ovom slučaju, na rasporedu Keimfutter biti uništen bez iznimke. To je, u svakom slučaju manji gubitak nego li su životinje ovdje da biste pokvariti želudac. Gljive, osobito plijesni, dovesti do respiratorne bolesti.
Treba biti unaprijed s predloženo povećanje sprječava bakterije i gljivice, bit Keimfutter prethodno tretirane s mono-Prop. (1 g po kg hrane, to), onda tri dana držati hermetički zatvoreni u jar svaki dan i dobro uzdrman. Nakon toga, ona emitirana dva dana s otvorenim poklopcem. Oni su uvijek tretirani samo onoliko hrane što mi je potrebno u četiri tjedna. Jesu li plastične čestice Mono Prop stöend, možete ga rešetati ili puhati u vjetar. U međuvremenu, tu su i druge dodatke za Keimfuttererstellung spriječiti rast bakterija i plijesni

Tekst preuzet sa interneta sa jednog nemackog sajta
Назад на врх Go down
popBL
Pocetnik
Pocetnik
popBL


Број порука : 20
Join date : 27.11.2009
Age : 62
Локација : BANJA LUKA

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeTue Dec 01, 2009 10:38 am

Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeTue Dec 01, 2009 11:01 am

Pope ovaj tvoj stiglic je dobro usiljen, tu nece sigurno da budu prazna jaja tj, muckova svaka cast Drle
Назад на врх Go down
popBL
Pocetnik
Pocetnik
popBL


Број порука : 20
Join date : 27.11.2009
Age : 62
Локација : BANJA LUKA

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeTue Dec 01, 2009 11:35 am

Bilo je bastarda od njega i ako bog da bice i ove godine,sad spremam 10 stiglica za bastardiranje
Назад на врх Go down
Siskin
Pocetnik
Pocetnik
Siskin


Број порука : 99
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Bosna i Hercegovina

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeTue Dec 01, 2009 11:47 am

Pozdrav svima, evo da navedem šta sam ja uradio po pitanju spremanja mojih ptica za parenje. Hoću da parim kanarinca i kanarinku - lipohrom crveni (kao što ste mogli vidjeti na slikama u podforumu KANARINCI).
Pošto to radim prvi put možda neke stvari ne radim dobro pa bi bilo poželjno da me ispravite i uputite na pravi put...

Ovako,
- ubacio ih u kuću gdje će stalno boraviti
- odvojio sam ih u posebne kafeze, da se ne gledaju
- pored mješavine koju im uvijek dajem stavio sam i kuhano jaje (samo žumance) sa malo nigera i proklijalog sjemena (samo suncokretovo sjeme jer niger nije proklijao, ne znam zašto?).
- svako drugi dan stavljam po krišku jabuke (koju na kraju dana bacim što nije pojedeno) ili izrendane mrkve

sad me interesuje...
- da li je ovo dobro urađeno?
- kada trebam ubaciti ženku kod mužijaka (ili obrnuto)
- kada ubaciti ženki gnijezdo i materijal da pravi gnijezdo za mlade?
- da li u istoj prostoriji držati i ostale ptice koje imam (2 grdelina i 1 baštarda)?
- da li ih je potrebno pokrivati navečer ukoliko se u toj prostoriji pali svjetlo?

O mladima (kad i ako dođu) nemam pojma šta treba raditi pa cu to pitati kad bude vrijeme...
Назад на врх Go down
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeWed Dec 02, 2009 3:45 am

Dobro si uradio za pocetak, vremenom ces se jos bolje ispraksovati, nista ne brini.
Jel u toj prostorijji odgovarajuca temeperatura?
Pocni prvo sa usiljavanjem muzjaka, jer njima treba duze da se spreme od zenki. Posle jedno dve nedelje spremanje zenki i oko bar tri nedelje (minimum) spremanja muzjaka, ubaci gnezdo i materijal, i kad pocne da slaze gnezdo pustaj muzjaka.
E sad, ne moze se u par recenica sve objasniti... Ako zenka cucne kad muzjak zapeva, i to je znak da je spremna.
Sto se tice svetla, njega bi postepeno trebalo produzavati do nekih maksimalnih 13-14 sati. Pa ne bi bilo lose da ih pokrivas, jer bas im ne prija konstatno paljenje i gasenje svetla.

Idemo polako, pomagacemo ti u hodu.
Назад на врх Go down
Siskin
Pocetnik
Pocetnik
Siskin


Број порука : 99
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Bosna i Hercegovina

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeWed Dec 02, 2009 3:54 am

Uredu, hvala ti puno, sve sam shvatio.
Do sada mi jedini problem predstavlja što kanarinac NIKAD PRIJE nije htio pjevati kad ga unesem u kuću pa me brine šta ako sada ne htjedne pjevati? u prijašnjeg vlasnika je uvijek bio vani pa mozda je to i razlog zašto ne pjeva u kući. samo se nadam da će htjeti pjevati ...
Назад на врх Go down
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeWed Dec 02, 2009 4:13 am

MA kad ga usilis ne samo da ce pevati, nego ce "jesti" zice na kavezu! Very Happy
Назад на врх Go down
sestoperac
Pocetnik
Pocetnik
sestoperac


Број порука : 48
Join date : 17.12.2009
Age : 47
Локација : Podgorica, Crna Gora

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeWed Dec 23, 2009 9:41 am

Drle,

posto si rekao da sjeme klijas u ''aparatu'' objasni mi neke stvari.

Danas sam ga nabavio - to su u stvari 4-5 plasticnih sudova, koji se slazu jedan na drugi, voda se sipa na najgornji i prolazi kroz svaki i zadrzi se u najdonjem. Objasni mi u detalje kako se koristi.

KAd je sjeme za klijanje u pitanju interesuje me kakvo je to specijalno sjeme za klijanje, koje se kupuje bas za to? Po cemu se razlikuje od obicnog sjemena. Da li se i ono mora ispirati kao i obicno sjemme?
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeWed Dec 23, 2009 10:19 am

Gorane koje kod seme uzimas za klijanje moras da ga ispiras da bi mu spoljna ljuska omeksala i kod klijanja lakse pucala, jer za klijanje se koristi samo same sa ljuskom i koje nije proslo ispod ultra violene svetlosti tj. kojim nije ubijeno klijanje.Upravo si ti aparat ima 5 posude ali ja svaku posudu sa semenom posebno ispiram u prvih 24 sata na svaka 4 sata, drugi dan samo ujutru i navecei treci dan ujutro imam klijalo seme.proklijalo seme sto ne upotrebim drzim u frizideru i svaki put pre davanja ga dobro isperem i osusim u kuhinjski papir.Tako napravljeno seme koristim najduze tri dana i onda iz pocetka jovo nanovo Drle
Назад на врх Go down
Siskin
Pocetnik
Pocetnik
Siskin


Број порука : 99
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Bosna i Hercegovina

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeSat Dec 26, 2009 8:42 am

Drle ::
Gorane koje kod seme uzimas za klijanje moras da ga ispiras da bi mu spoljna ljuska omeksala i kod klijanja lakse pucala, jer za klijanje se koristi samo same sa ljuskom i koje nije proslo ispod ultra violene svetlosti tj. kojim nije ubijeno klijanje.Upravo si ti aparat ima 5 posude ali ja svaku posudu sa semenom posebno ispiram u prvih 24 sata na svaka 4 sata, drugi dan samo ujutru i navecei treci dan ujutro imam klijalo seme.proklijalo seme sto ne upotrebim drzim u frizideru i svaki put pre davanja ga dobro isperem i osusim u kuhinjski papir.Tako napravljeno seme koristim najduze tri dana i onda iz pocetka jovo nanovo Drle

Drle, drugi dan kada ujutru ispereš sjeme da li ga stavljaš u posudu sa vodom ili ti stoji u suhoj posudi do navečer dok ga ponovo ne ispereš? Ja sam u dilemi da li nakon ispiranja sjeme vraćati u posudu sa vodom ili u suhu, praznu posudu?
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeSat Dec 26, 2009 10:14 am

Siskin drugi dan kad ga isperem ostane mi navece do sledeceg ispiranja u toj istoj posudi bez vode ali vlazno i na normalnoj sobnoj temperaturi od oko 22.C. santa
Назад на врх Go down
Nikolasbc
Pocetnik
Pocetnik
Nikolasbc


Број порука : 20
Join date : 01.12.2009
Age : 56
Локација : Sabac-Srbija

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeFri Jan 01, 2010 2:23 pm

Moze li kanarinsko seme da se daje kad proklija?
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeSat Jan 02, 2010 1:15 am

Nikola svako seme koje ptice jedu mozes da koristis za proklijalu hranu ako ce to seme da klija.Najbitnije da ga dobro isperes i sredis kako bi proklijalo.Mozda te buni sto u pojedinim postovima stoji specijalne masavine ili semena za klijanje, ta semena ili mesavine mozda ce brze samo da proklijadu nego tvoje seme.I obavezno uz proklijalo seme neku nesavinu jajcane hrane ili frisko skuvano jaje sa plazma keksom pozdrav Drle
Назад на врх Go down
Nikolasbc
Pocetnik
Pocetnik
Nikolasbc


Број порука : 20
Join date : 01.12.2009
Age : 56
Локација : Sabac-Srbija

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeSat Jan 02, 2010 10:34 am

svaki dan sve dok ne snesu dobijaju kuvano jaje sa sargarepom i keksom i fertivitom. da li je to dovoljno?
Назад на врх Go down
Siskin
Pocetnik
Pocetnik
Siskin


Број порука : 99
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Bosna i Hercegovina

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeFri Feb 05, 2010 8:08 am

Evo još jedno pitanje od mene. imam još problema sa ženkom. još uvijek raznosa materijal po kafezu i ne ubaciva ništa u gnijezdo. u gnijezdo sam joj stavio sjedalicu pletenu i sada često kada uđem u prostoriju gdje je ona vidim da leži u gnijezdu a ja nisam ubacivao mužijaka kod nje nikako niti je ona napravila gnijezdo od materijala koji sam joj ubacio.

dajte neki savjet sta da radim...
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 11:32 am

Nikolasbc ::
svaki dan sve dok ne snesu dobijaju kuvano jaje sa sargarepom i keksom i fertivitom. da li je to dovoljno?

Nikolasbc, pored ovoga sto im dajes trebao bi i da im dajes dva do tri puta nedeljno proklijalo seme koje je puno E vitamina i jos treba im davati nekog zelenisa ili voca kao jabuku ili krusku ili suvu smokvu toliko od mene
Назад на врх Go down
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeFri Feb 12, 2010 6:13 am

Siskin ::
Evo još jedno pitanje od mene. imam još problema sa ženkom. još uvijek raznosa materijal po kafezu i ne ubaciva ništa u gnijezdo. u gnijezdo sam joj stavio sjedalicu pletenu i sada često kada uđem u prostoriju gdje je ona vidim da leži u gnijezdu a ja nisam ubacivao mužijaka kod nje nikako niti je ona napravila gnijezdo od materijala koji sam joj ubacio.

dajte neki savjet sta da radim...

Napravice ona gnezdo, samo polako. Ubaci muzijaka i prati njihovu reakciju. Nemoj da te uznemirava ako se u pocetku budu pomalo tukli, to je normalno, e jedino ako je to non-stop, onda ih razdvoj pa probaj za par dana opet. Mozda zenka nije jos spremna za parenje. Moras imati strpljenja i ne radi nista na silu Exclamation Exclamation Exclamation
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Siskin
Pocetnik
Pocetnik
Siskin


Број порука : 99
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Bosna i Hercegovina

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeFri Feb 12, 2010 6:34 am

Timbrado ::
Siskin ::
Evo još jedno pitanje od mene. imam još problema sa ženkom. još uvijek raznosa materijal po kafezu i ne ubaciva ništa u gnijezdo. u gnijezdo sam joj stavio sjedalicu pletenu i sada često kada uđem u prostoriju gdje je ona vidim da leži u gnijezdu a ja nisam ubacivao mužijaka kod nje nikako niti je ona napravila gnijezdo od materijala koji sam joj ubacio.

dajte neki savjet sta da radim...

Napravice ona gnezdo, samo polako. Ubaci muzijaka i prati njihovu reakciju. Nemoj da te uznemirava ako se u pocetku budu pomalo tukli, to je normalno, e jedino ako je to non-stop, onda ih razdvoj pa probaj za par dana opet. Mozda zenka nije jos spremna za parenje. Moras imati strpljenja i ne radi nista na silu Exclamation Exclamation Exclamation

Pozdrav,

više problema (bar za sada) nema jer ženka je jutros snijela prvo jaje (prvo i meni i njoj jer prvi put ovo radim a ona je od prošle godine).

Svakako, hvala na odgovoru
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeFri Feb 12, 2010 10:23 am

Bravo Siskin upornost i istrajnost se isplatila,svako sledece jaje i mlado bice radost veca.Bas me raduje da si uspeo najzad puno srece jos, Drle cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitimeFri Feb 12, 2010 11:29 am

Samo napred! Smile
Назад на врх Go down
Sponsored content





SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Empty
ПорукаНаслов: Re: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE   SPREMANJE PTICA ZA PARENJE Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
SPREMANJE PTICA ZA PARENJE
Назад на врх 
Страна 1 of 3Иди на страну : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» SPREMANJE KANARINACA ZA PARENJE!....
» novo parenje
» LINIJSKO PARENJE
» problemi so parenje
» REGALI ZA PARENJE!...

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: UZGOJ PTICA :: SPREMANJE PTICA ZA PARENJE-
Скочи на: