Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 Hitno potreban savjet

Go down 
3 posters
АуторПорука
Siskin
Pocetnik
Pocetnik
Siskin


Број порука : 99
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Bosna i Hercegovina

Hitno potreban savjet Empty
ПорукаНаслов: Hitno potreban savjet   Hitno potreban savjet Icon_minitimeSun Dec 06, 2009 5:07 am

Evo jutros sam primjetio da mi je baštarda, koji inače vani stalno stoji (temperature još nisu toliko niske), i koji odlično pjeva, napala mačka ili što je vjerovatnije - jastreb. oštećeno mu je desno krilo i nikako ne pjeva. samo stoji na jednom mjestu u kafezu i ne miče. tek kad izađem njemu na balkon malo proleta po kafezu i kao da hoce da počne pjevati ali od pjesme ništa. evo slike ''povrede'' i ova pera što sam nasao na dnu kafeza..

svaki savjet mi je dobrodošao jer se nisam prije susretao sa ovim...

da li će početi pjevati?
da li mu trebam davati ikakve lijekove, vitamine?
šta mislite da li je krilo oštećeno ili su samo pera počupana?




Hitno potreban savjet Th_26430_sg31voivdbcxb5kfuww1611_122_160loHitno potreban savjet Th_26438_bwvn2g0rsrr1ui5ozpkr511_122_779loHitno potreban savjet Th_26454_zppa0npmi7e642jsaata515_122_245lo
Назад на врх Go down
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

Hitno potreban savjet Empty
ПорукаНаслов: Re: Hitno potreban savjet   Hitno potreban savjet Icon_minitimeSun Dec 06, 2009 6:51 am

Kao prvo, ubaci ga u nutra da je u toplijoj prostoriji. Ako ima ranu na krilu, moras je pokusati izleciti i spreciti od dalje infekcije. Za tako nesto najbolje ti je mazati mu ranu sa PROPOLIS-om, ili sa kapima Firme CANINA Pet Vital SC 40. Naj bolje je da ga stavis na mesto gde ga niko ne moze ometati i stavi ga u sto manji kavez. Ako tesko uzlece na stanglu, preporucio bih ti da mu hranu i vodu postavis na dno kaveza, sve dok mu ne bude bolje. Za pesmu mislim da nece biti problema, propevace on opet. I Ja sam imao slucajeva gde mi je kanarinac ostetio nogu ili prst, pa su svi opet propevali.
Ako treba jos nesto opisi i javi se !!!
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Damir001
Pocetnik
Pocetnik
Damir001


Број порука : 15
Join date : 17.01.2012
Age : 28
Локација : Cicevac

Hitno potreban savjet Empty
ПорукаНаслов: Re: Hitno potreban savjet   Hitno potreban savjet Icon_minitimeSat Jan 21, 2012 9:01 am

Zenka kanarinca mi se posle druge ture parenja poremetila pocela ja da se gusi ustanovio sam da nije mogla da snese jedno jaje,moj cale i ja smo ga nekako razbili izbacila je onaj ostatak,ali i dalje tesko dise,da li treba neki lekovi ili vitamini...svaki savet je dobro dosao
Назад на врх Go down
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

Hitno potreban savjet Empty
ПорукаНаслов: Re: Hitno potreban savjet   Hitno potreban savjet Icon_minitimeSat Jan 21, 2012 1:46 pm

Damir001 ::
Zenka kanarinca mi se posle druge ture parenja poremetila pocela ja da se gusi ustanovio sam da nije mogla da snese jedno jaje,moj cale i ja smo ga nekako razbili izbacila je onaj ostatak,ali i dalje tesko dise,da li treba neki lekovi ili vitamini...svaki savet je dobro dosao

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Damire, pre nego sto ovako nesto uradis, moras se pre toga raspitati sta se u takvim trenutcima radi. Zenki se ni nu kakvom slucaju ne sme razbiti jaje, vec joj se mora stomak polako masirati, najbolje uz pomoc maslinovog ulja, polako i pazljivo i staviti je ponovo u kavez. U narednih 15 tak minuta ona ce sama snesti jaje. To sto tebi jos uivek zenka tesko dise, daj boze da ce preziveti. Posledica je RAZBIJENO JAJE U STOMAKU.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
Damir001
Pocetnik
Pocetnik
Damir001


Број порука : 15
Join date : 17.01.2012
Age : 28
Локација : Cicevac

Hitno potreban savjet Empty
ПорукаНаслов: Re: Hitno potreban savjet   Hitno potreban savjet Icon_minitimeSat Jan 21, 2012 4:47 pm

uuu Crying or Very sad ...nisam bio clan foruma raspitao bi se odmah,u boljem je stanju sad kad je izbacila ostatak...skola za sledeci putako bude potrebe a nadam se da nece,u svakom slucaju hvala Smile
Назад на врх Go down
Sponsored content





Hitno potreban savjet Empty
ПорукаНаслов: Re: Hitno potreban savjet   Hitno potreban savjet Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Hitno potreban savjet
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: UZGOJ PTICA :: LECENJE PTICA-
Скочи на: