Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS)

Go down 
2 posters
АуторПорука
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS) Empty
ПорукаНаслов: BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS)   BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS) Icon_minitimeSat Oct 31, 2009 2:07 pm

Bradat sjenica

Na sustavno

Razred: Ptice (Aves)
Red: Passerines (Passeriformes)
Obitelj: Timaliidae
Znanstveno: Panurus biarmicus



Diseminacija

Bradat sjenica je u jugoistočnoj Europi, Danska, Velika Britanija, naći u nekim dijelovima srednje Azije te u Njemačkoj. Ona se često naziva Tube, ili sjenica Marsh Tit i ne pripada obitelji sjenica osumnjičenog (kao što ime kaže), ali da se roda Timalien. Bradati tit žive uglavnom u trska kreveta. U zimu sam se, međutim, također viđen na moju kuću hranjenja.



Sex determination

Muški:
Mužjak je boje na glavi i vratu do plavkasta ahat ima žuti kljun i crna brada na obrazima strip. Niži rep perje je crno. Iris je žućkasto do narančaste.



Ženski:

Žena ima tamne kljun, ni bradu na sve, a niži rep-prugice su svijetlo smeđe boje, glava je sivo-smeđa. U cjelini, to je etws manji od muškog. I mužjaci i ženke imaju svilenkast perje, zaobljena krila i dugim repom. Gležnjevi su vrlo jaki, tako da mogu držati na trstici i potez dobro.



Dijete i držanje u zatočeništvu

Moja bradata tit žive u dobro zasađeno kavez za ptice sa susjedni krov.

Kao što je nosila, moram ostati u otvorenom aviaries poznat kao drvo čips, u kojem se mnogo malih stvorenja. To bi rado konzumira kao delikatesa. Unutar kavez za ptice, pa sklonište, izabrao sam kao ptica posteljinu pijesak. Na točno dimenzije kavez za ptice sam raspravljati kasnije.

Budući bradat tit stanovnika uglavnom trstike, ima smisla da imaju neke trstike u kavez za ptice. Jer ovo je jako dobra Altschilf ono što se može staviti u kavez za ptice u grozdovima. Na bulrushes, bradati sjenica onda grickati okolo jako sretan, a potom iz malih stvorenja sadržane u njemu. Sjemenje cijevi klip rado će biti uključeni. Međutim, kavez za ptice pruža za određeni vremenski period nego što bi počeo snijeg kao sjeme leti svuda okolo cjevaste klipa.

Moja bradata tit parovi žive u odgovarajuće kaveze. Kao što oni idu gdje se druge ptice u kavez za ptice, voli da ih koriste u svojim gnijezdima za leglo na preporučljivo je kontaktirati nekoliko gniježđenje. To su najprikladnija car gnijezda, pola gnijezda, itd. Da bi se Säbelsche Nistklötze bradati tits da gnijezdo u kojem su dobro i osjećati sigurno, oni su pokriveni izvan s Altschilf.

Kao gniježdenje materijal inače sam dati kokos vlakna, vlakna, five kose, sijeno i mahovina.

Tolerira par sebe, ona je sada sa udvaranja i parenja, zatim zgrada gnijezdo i početi, konačno, jaje-polaganje.

BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS) 25063bartmeise917123561

BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS) 25063bartmeisen11712354

BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS) 25065bartmeisen12121234

BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS) 25320tbartme313123171lo

BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS) 25320tbartm2112123542lo


Vorijere jednog uzgajivaca ovih lepih ptica
ima površinu od 8,1 četvornih metara i visine od 2 m. Prilogu ove kavez za ptice je sklonište s veličine od 2,3 četvornih metara koji će se održati u zimi najgori vjetrova, s hladnim i mraz može dobiti životinje hrane i vode.

Spoljne vorijere su, naravno, zasađeno uz šimšir, bobica bazge, Ilex, tuja, itd. zasađena raznim biljkama u kaveze iz gore, sam ostavio otvoren () tako da je samo žičana mreža. Stranice su u proljeće dodatno ukrašena borovim granama. Ima gnijezdo kutije (Säbelsche Nistklötze, Kaiser gnijezda i priložene Kanariennistkörbchen) na različite visine.

BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS) 26512aussenvoliere21jpg

BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS) 26513aussenvoliere22jpg

BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS) 26515aussenvoliere23jpg

BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS) 26519aussenvoliere25jpg

BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS) 26605aussenvoliere211jp

BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS) 26607aussenvoliere28jpg

BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS) 26607aussenvoliere210jp

BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS) 26608aussenvoliere27jpg



Последњи пут изменио Drle дана Sun Jun 19, 2011 11:03 am. изменио укупно 2 пута.
Назад на врх Go down
SrdjanKG
Pocetnik
Pocetnik
SrdjanKG


Број порука : 4
Join date : 19.06.2011
Age : 52
Локација : Resnik,KG

BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS) Empty
ПорукаНаслов: Re: BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS)   BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS) Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 3:31 am

Jedna od ptica faune Evrope koja me je uvek zanimala i intrigirala(mada je ja znam na Srpskom kao Brkatu senicu)! Odlican tekst o osnovama odgoja,sve pohvale!!!
Назад на врх Go down
 
BRADATA SENICA(PANURUS BIARMICUS)
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» BRADATA CAJZLA (SPINUS BARBATUS)

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: OSTALE PTICE I ZEBE-
Скочи на: